Україна в травні імпортувала газ за двома цінами


Україна в травні імпортувала газ за двома цінами

Імпорт природного газу в Україну в травні 2011 року здійснювався за цінами $280 і $297,58 за 1 тис. куб. м, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

При цьому природний газ в травні імпортувався в країну за шістьма контрактами: $280 - в першому-п'ятому випадках, $297,58 - в шостому.

В зв'язку з цим МЕРТ збільшило коректуючий коефіцієнт для розрахунку рентної плати за природний газ за травень-2011 на 0,4% в порівнянні з квітнем - до 1,6447.

Як повідомлялося, згідно з даними МЕРТ, митна вартість січневих партій природного газу в поточному році склала $264 і $266,5 за 1 тис. куб. м, лютневих і березневих, - $263,04 за 1 тис. куб. м, квітневих, - $296, $280 і $297,58 за 1 тис. куб. м.

Ціна російського природного газу, що імпортується НАК "Нафтогаз України" в країну, в першому кварталі 2011 року зросла до $264 за 1 тис. куб. м в порівнянні з $252 за 1 тис. куб. м в четвертому кварталі 2010 року. У другому кварталі-2011 вона, за даними НАК, становить близько $297 за 1 тис. куб. м.

Окрім НАК, природний газ в Україну імпортують хімічні підприємства бізнесмена Дмитра Фірташа, які отримують середньоазіатський газ через компанію бізнесмена Ostchem Holding Ltd. У Group DF не уточнюють, які об'єми газу купують заводи, але називають їх достатніми для забезпечення своїх потреб.

Кабінет міністрів України постановою від 4 квітня 2011 року вніс зміни до своєї ж постанови від 5 березня 2008 року, скасувавши монопольне право "Нафтогазу" на розмитнення природного газу, який надходить в українську газотранспортну систему для задоволення потреб внутрішніх споживачів.

Верховна Рада прив'язала рентну плату за газ до ціни його імпорту, ухваливши відповідний закон. Згідно з ним, рентна плата за природний газ, у тому числі нафтовий (попутний), регулярно індексується на відношення середньої митної вартості імпортного природного газу до базової ціни $179,5 за 1 тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua