В Україні набрав чинності закон, що скасовує необхідність реструктуризації заборгованості за послуги ЖКГ


В Україні набрав чинності закон, що скасовує необхідність реструктуризації заборгованості за послуги ЖКГ

В Україні набрав чинності закон № 3360-VI, що скасовує необхідність боржникам за послуги ЖКГ укладати договір про реструктуризацію заборгованості. Текст закону опублікований у виданні "Голос України".

Нагадаємо, 9 червня Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про внесення зміни до статті 3 закони України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилася станом на 1 грудня 2006 р." стосовно механізму отримання субсидій".

Раніше, 17 травня Верховна Рада України (ВР) прийняла за основу і в цілому урядовий законопроект, що передбачає відмову від обов'язкового укладення боржником з підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, договори про реструктуризацію цієї заборгованості.

Відповідний проект "Про внесення зміни до статті 3 закони України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових територій і комунальні послуги, що склалася станом на 1 грудня 2006 р." (№ 8390 від 14.04.2011 р.) підтримали 285 народних обранців.

На думку авторів, документ створить умови для соціального захисту громадян, які мають право на отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а саме: скоротить в часі процес отримання субсидії, сприятиме залученню більшого числа громадян для отримання вказаної субсидії.

Відзначимо, що за даними Державної служби статистики, заборгованість населення України по оплаті житлово-комунальних послуг в березні 2011 р. зменшилася на 0,8% в порівнянні з лютим. На початок квітня вона становила 12,64 млрд грн.

За даними Держстату, зменшення заборгованості спостерігалося в 21 регіоні України. Середній термін заборгованості населення за послуги так і залишився на рівні 2,8 місяця. Згідно з повідомленням, в січні-березні 2011 р. українці заплатили за житлокомпослуги 12,1 млрд. гривень, або 90,2% нарахованих за цей період сум.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua