Латвія розміщує євробонди вперше з 2008 року на тлі зниження прибутковості


Латвія розміщує євробонди вперше з 2008 року на тлі зниження прибутковості

З 2008 року в Латвії не було сприятливих умов, аби розмістити євробонди. Як передає агентство Bloomberg, консолідація латвійського бюджету підвищує довіру інвесторів до держпаперів країни і забезпечує зниження витрат на залучення фінансування.

За повідомленнями інформованих джерел в банківських колах, вже на цьому тижні Латвія розмістить 10-річні доларові євробонди. Організаторами операції виступають Citigroup Inc. і Credit Suisse Group AG. Обсяг емісії поки невідомий, проте еталонні випуски зазвичай становлять не менше 500 млн доларів. За словами міністра фінансів країни Андріса Вілкса, Латвія може розмістити держпапери на суму до 1,5 млрд євро в 2011 році.

Ціни латвійських держоблігацій зросли за останні два роки, а прибутковість паперів, номінованих в євро, два тижні тому опустилася до мінімального рівня за п'ять років. Прибутковість векселів в євро з терміном погашення в 2014 році впала 27 травня до найнижчої позначки з січня 2006 року - 3,408% з 4,248% на кінець 2010 року і більше 9% в січні 2009-го. До кінця торгів у вівторок цей показник складав 3,733%.

Влада Латвії розраховує скоротити держдефіцит з 9,7% ВВП в 2009 році до 2,5% ВВП в 2012-му за рахунок скорочення держвитрат і підвищення податків. У 2008 році країна отримала кредит на 7,5 млрд євро від Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду для вирішення фінансових проблем і відтоді не виходила на світові ринки капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua