ЄК представила Португалії рекомендації з виходу з боргової кризи


ЄК представила Португалії рекомендації з виходу з боргової кризи

Європейська комісія у вівторок представила рекомендації по фіскальних і економічних програмах для однієї з найбільш проблемних країн Євросоюзу - Португалії, сказано в прес-релізі комісії.

Комісія відзначає, що в 2010 році ВВП країни зріс на 1,3%. Це було пов'язано переважно зі зростанням експорту і споживання. При цьому дефіцит бюджету склав 10% від ВВП, а уряд не зробив достатніх заходів для його скорочення і підвищення конкурентоспроможності країни. Як наслідок, цінні папери Португалії на фінансових ринках виявилися під серйозним тиском, а занепокоєння щодо фінансової системи різко зросло.

В умовах, що склалися, рекомендації ЄК, що стосуються Португалії, відносяться перш за все до реалізації Національної програми реформ на 2011-2014 роки, прийнятої 19 квітня поточного року. Комісія нагадує про те, що влада країни зобов'язалася виконувати програму відновити довіру до економіки країни, зменшити державний борг, стимулювати зростання банківського сектора і зайнятості населення. Для цього комісія рекомендує діяти за трьома основними напрямами: реалізовувати стратегію з консолідації податків, реформувати податкову систему і суворо її контролювати; провести структурні реформи на ринках праці і продовольства; збільшити зусилля по захисту фінансового сектора шляхом застосування важелів ринкової економіки і створення фінансових резервів.

До кінця квітня 2011 року всі держави ЄС представили в Єврокомісію свої плани розвитку наступного року. Вони включали орієнтири за макроекономічними показниками, окремо по політиці зайнятості і фіскальних планах. 21 травня Європейська рада прийняла рішення, згідно з яким схвалювалася фінансова допомога Португалії на середньострокову перспективу. Починаючи з другого півріччя поточного року країна повинна почати виконувати рекомендації, дані Єврокомісією і закріплені главами Євросоюзу.

З наступного року за невиконання рекомендацій ЄК може почати застосовувати санкції до країн ЄС, зокрема штрафи, розмір яких поки обговорюється. Можливі санкції і обсяги штрафів можуть бути визначені на саміті ЄС в кінці червня. Вони увійдуть до складу так званих шести законодавчих ініціатив, що реформують, зокрема, Пакт стабільності і зростання. Раніше в ньому не було передбачено штрафів для країн, що не виконують положення пакту. Таким чином, починаючи з другого півріччя поточного року в ЄС може з'явитися модернізована, жорсткіша система наднаціонального економічного контролю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua