Екс-міністр фінансів Єгипту засуджений до 30 років позбавлення волі


Екс-міністр фінансів Єгипту засуджений до 30 років позбавлення волі

Колишній міністр фінансів Єгипту Юсеф Бутрос Галі засуджений в суботу кримінальним судом Каїра до 30 років позбавлення волі заочно. Колишній чиновник звинувачений у зловживанні службовим становищем і розтраті державних коштів.

Суд також зобов'язав Галі повернути державі незаконно привласнені ним 30 мільйонів єгипетських фунтів (понад 5 мільйонів доларів). Аналогічну суму він повинен буде виплатити штрафом.

Колишній міністр був включений до списку функціонерів колишнього режиму, які підлягають арешту, однак, вочевидь, покинув країну і досі на волі - де саме, поки не відомо. Згідно з деякими даними, 11 лютого, коли президент Хосні Мубарак склав з себе повноваження і передав владу Вищій раді Збройних Сил Єгипту, Галі втік з країни і попрямував до Лівану, повідомив ІТАР-ТАРС.

Адміністративний суд Каїру в кінці травня зобов'язав колишніх президента, прем'єр міністра та голову МВС Єгипту виплатити штраф державі за відключення засобів зв'язку в дні масових антиурядових виступів. Загальний розмір штрафу - 540 мільйонів єгипетських фунтів (90,6 мільйона доларів).

У січні 2011 року в Єгипті спалахнули масові антиурядові виступи, що супроводжувалися заворушеннями і сутичками з поліцією. Після трьох тижнів протестів і невтручання армії 11 лютого Хосні Мубарак змушений був скласти з себе повноваження глави держави. Вища рада збройних сил країни, яка тимчасово очолила державу, призупинила дію конституції, розпустила парламент і затвердила склад перехідного уряду Ахмеда Шафіка. Створений армією комітет зі зміни конституції на чолі з Тарек аль-Бішрі приступив до розробки поправок в основний закон, які повинні бути винесені на загальнонаціональний референдум.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua