Газпром хоче отримувати прибуток від продажів електроенергії в Європу


Газпром хоче отримувати прибуток від продажів електроенергії в Європу

"Газпром" цікавиться укладенням прямих контрактів на постачання газу на енергогенеруючі потужності в ЄС і отриманням таким чином участі в прибутку від реалізації електроенергії, повідомив глава російського концерну Олексій Міллер журналістам.

Він вкотре розкритикував спроби деяких європейських споживачів, зокрема, прибалтійських, звинуватити "Газпром" у завищенні цін на газ в порівнянні з іншими виробниками. "Це розмови ні про що. Ми ж не сперечаємося, яка зараз ціна на нафту. З ким можна це обговорювати?", - сказав він, підкресливши, що ціни на газ є похідними від цін на нафту.

Міллер відзначив, що вартість газу "у деяких німецьких компаній" інша, "але з деякими німецькими компаніями ми співпрацюємо по всьому ланцюжку, і в цьому разі інші підходи до розподілу прибутку".

За його словами, з цієї точки зору розмова про контракти постачальник-споживач - "це вчорашній день". "З нашими стратегічними партнерами ми так не працюємо", - підкреслив глава "Газпрому".

Міллер додав, що однією з форм співпраці зі стратегічними партнерами є перенесення центру прибутку в електроенергетику.

Зокрема, в цьому зв'язку він відзначив проект будівництва нової газової електростанції в Польщі, пояснивши, що для неї "Газпром" може постачати газ за прямим контрактом, а також брати участь як інвестор.

Крім того, "Газпром" опрацьовує перспективи співпраці в енергетиці з французькоюї EDF. "І це пов'язано саме з енергетикою та перебуванням додаткової синергії газ-електроенергія", - сказав Міллер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua