Парламент Ірану відібрав нафту в Махмуда Ахмадинеджада


Парламент Ірану відібрав нафту в Махмуда Ахмадинеджада

Парламент Ірану визнав незаконним рішення президента Махмуда Ахмадинеджада призначити себе міністром нафтової промисловості замість звільненого в травні Масуда Мірказемі.

Таким чином законодавці затвердили висновки парламентського комітету з енергетики, який назвав президентські кадрові перестановки "очевидним порушенням закону", повідомляє Лента.ру із посиланням на Reuters.

Раніше до аналогічних висновків щодо самопризначення Ахмадинеджада прийшла Рада вартових Ісламської революції - впливовий орган, що стежить за недоторканістю устрою, що існує в Ірані.

Згідно з місцевими законами, президент має право звільняти міністрів і призначати виконуючих обов'язки на місця, що звільнилися, на термін до трьох місяців. По закінченні цього терміну президент повинен запитати дозвіл у законодавців на постійне затвердження свого кандидата.

Три місяці з часу звільнення Мірказемі ще не минули. Проте призначення президента самого себе керівником всієї іранської нафтової промисловості багато хто розцінив як перший крок на шляху концентрації влади в одних руках. Це пояснюється тим, що експорт нафти приносить левову частку всіх надходжень до бюджету країни.

Раніше в Ахмадинеджада вже виникали тертя з духовною владою країни і парламентом, в якому більшість депутатів підтримують аятоллу Алі Хаменєї - верховного лідера країни, за яким в будь-яких спорах мусить залишатися останнє слово.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua