Терміновий рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Терміновий рік

Фондовий ринок
438
В перший день торгів - 27 травня 2010 р. - на терміновому ринку Української біржі було укладено 503 операції обсягом 5052 контракти (8,94 млн. грн.). Зараз на терміновому ринку працюють 31 інвестиційна компанія і близько 1,5 тис. приватних інвесторів, які укладають понад 5 000 операцій в день, а обсяги торгів інколи перевищують 200 млн. грн.
До недавнього часу торгувати на терміновому ринку можна було лише розрахунковим ф'ючерсним контрактом на Індекс українських акцій, але 26 квітня на ринку з'явився ще один інструмент - опціон на ф'ючерс на Індекс українських акцій. На думку керівника управління глобальних ринків компанії "Трійка Діалог Україна" Володимира Грищенка, саме завдяки появі ф'ючерсу на індекс ми сьогодні спостерігаємо великий приплив приватних інвесторів як на терміновий, так і на спотовий ринки. За словами провідного ризик-менеджера Dragon Capital Руслана Балабана, запуск опціонів вніс різноманітність і маневреність у торговельні стратегії учасників ринку.
При цьому, на думку експертів, для розвитку термінового ринку необхідна поява нових якісних емітентів на спот-ринку (акцій з великим free-float, які збалансують індекс, увійшовши до його складу), а також нові інструменти для хеджування валютних ризиків. Зокрема, на думку гендиректора КУА "ОТП Капітал" Григорія Овчаренка, потенційно цікавими ф'ючерсами можуть стати контракти на окремі акції, сировину - золото, нафту, а також валюту.
Як писали "ЭИ", раніше Українська біржа заявляла про погодження з регулятором документів щодо запуску ф'ючерсу на золото, а нещодавно з'явилася інформація також про підготовку виходу валютного ф'ючерсу. " боку Української біржі технічно і технологічно все готове до старту торгів ф'ючерсним контрактом на золото. Більше того, учасники ринку демонструють свій інтерес і готовність до запуску нового інструменту зростаючими обсягами торгів на терміновому ринку, - повідомили на Українській біржі.- Зараз погодження специфікації інструменту з Національним банком перебуває на завершальній стадії, і в недалекому майбутньому в ринку з'явиться можливість використовувати новий інструмент".
А ось швидкий запуск валютного ф'ючерсу викликає у учасників деякі сумніви. "Не думаю, що цей сервіс буде запущений найближчим часом, - говорить Олег Швець, член ради АУФТ.- Процедура передбачає погодження специфікації ф'ючерсу з НБУ, а на сьогоднішній момент УБ не затвердила її по своїх золотих ф'ючерсах, анонсованих ще кілька місяців тому. Думаю, це дає розуміння того, що запроваджуються такі інструменти не так просто і швидко".
При цьому експерти оцінюють ємкість ринку валютних ф'ючерсів як чималий. По-перше, на торгівлю валютними ф'ючерсами можуть переключитися клієнти "форекс-контор". На даний момент їх діяльність ніяк не регулюється, що є для пересічного клієнта великим ризиком, тому багато хто із задоволенням перейде до торгівлі валютними ф'ючерсами. По-друге, він згодиться експортерам і імпортерам, для яких валютні ризики є істотними при веденні бізнесу. По-третє, на валютний ф'ючерс звернуть увагу іноземні інвестори, багато хто з яких не хоче інвестувати в гривневі інструменти (у тому числі акції і корпоративні облігації) через слабкість національної валюти і відсутності ринкових механізмів хеджування валютних ризиків.
Вочевидь, все упирається у валютне регулювання. "Для запуску торгів валютними ф'ючерсами потрібне не лише бажання УБ, але і бажання НБУ. В даному випадку воно є, але модернізація валютного законодавства потребуватиме часу, - відзначає директор компанії I-NVEST Владислав Ревчук.- Я скептик і думаю, що цього року ми цього інструменту на УБ не побачимо".
Правда, є вірогідність, що першою валютний ф'ючерс запустить біржа "Перспектива", яка, з чуток, вже має погодження "на виході".
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас