З сьогоднішнього дня банки України можуть проводити валютні своп-операції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З сьогоднішнього дня банки України можуть проводити валютні своп-операції

Валюта
1383
З сьогоднішнього дня банки України мають право здійснювати валютні операції на умовах "своп". Про це йдеться в постанові НБУ № 111 від 13 квітня 2011
Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) вніс зміни до положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, згідно з якими банки мають право здійснювати валютні операції на умовах "своп" з 30 травня 2011 року.
Згідно з постановою, уповноважені банки мають право здійснювати між собою валютні операції на умовах "своп" з купівлі-продажу іноземної валюти 1-ї групи класифікатора і з обміну іноземної валюти в межах 1-ї групи класифікатора. Також, уповноважені банки мають право здійснювати на міжнародному валютному ринку операції з обміну іноземної валюти на умовах "своп" в рамках 1-ї групи класифікатора".
Валютні операції виконуються в строк, що не перевищує 365 календарних днів.
У документі наголошується, що під валютними свопами маються на увазі операції, що передбачають купівлю (продаж, обмін) інвалюти з зворотного її продажем (купівлею, обміном) у майбутньому на фіксованих умовах (за курсом, обсягом, датою валютування).
На думку експертів, перше, що можуть принести зміни, - підвищення ліквідності грошового ринку. Це в свою чергу має призвести до більшої збалансованості ринку без втручання регулятора. Також це дозволить понизити попит між депозитними і кредитними ставками.
Водночас експерти відзначають, що зворотною стороною лібералізації є велика волатильність курсу гривні, оскільки у банкірів з'являється більше оперативних можливостей для спекуляцій.
Своп - торгово-фінансова обмінна операція, у вигляді обміну різноманітними активами, в якій укладення угоди про купівлю (продаж) цінних паперів, валюти супроводжується укладанням контругоди, угоди про зворотній продаж (купівлю) того ж товару через певний термін на тих же чи інших умовах. Загалом передбачає багатоперіодний обмін платежами.
Своп використовується для збільшення суми активів і зобов'язань - для фінансування під заставу цінних паперів або, навпаки, для позики паперів для виконання зобов'язань з їх поставки; зниження або зміни характеру ризиків, хеджування; отримання прибутку, в тому числі для отримання доступу на ринки іншої юрисдикції.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас