МВФ: У найближчі 10 років США перестануть бути найбільшою економікою світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ: У найближчі 10 років США перестануть бути найбільшою економікою світу

Казна та Політика
786
США протягом найближчого десятиліття "або навіть швидше" "перестануть бути найбільшою економікою світу за реальним розміром ВВП". Перший заступник директора-розпорядника МВФ американець Джон Ліпскі підтвердив це, виступаючи днями на американо-французькому семінарі у Вашингтоні. Текст його промови, який раніше не публікувався, був напередодні поширений прес-службою фонду, передає ІТАР-ТАРС.
Ліпскі не сказав, кому США можуть поступитися економічною пальмою першості в світі, але і без того зрозуміло, що це може бути тільки Китай. За словами фахівця, подібний сценарій "вельми вірогідний" і "користується широким визнанням".
У цьому ж контексті він згадав про "зростаюче визнання того, що Сполучені Штати стикаються з дуже великим викликом в сфері середньострокового фінансово-бюджетного коригування". Ситуація, за його визнанням, посилюється "широко поширеним скептицизмом щодо того, що на цей виклик буде дана успішна відповідь".
Це означає, що Вашингтону, на переконання МВФ, потрібно невідкладно наводити порядок у своїх фінансах, скорочувати бюджетні дефіцити і сповільнювати зростання держборгу. А також - що серед фахівців ростуть сумніви в здатності США успішно вирішувати ці завдання.
Ліпскі нагадав, яку тривогу викликало недавнє погіршення рейтинговим агентством Standard & Poor's свого довгострокового прогнозу з суверенних боргів США. На його погляд, це може служити "натяком на те, який переполох може відбутися на фінансових ринках, якщо США не схвалять законодавчих рішень, які вселяють довіру, щодо фіскальної консолідації".
Це загрожувало б ускладненнями і для інших країн, попередив заступник голови МВФ. Вартість позикових капіталів для інвесторів, швидше за все, підвищилася б повсюдно. "Істотне послаблення долара викликало б небажані конкурентними наслідками для торговельних партнерів США", - сказав також Ліпскі. Це, звичайно, виглядає, як застереження, що Вашингтон може спробувати послабити свою валюту для вирішення своїх боргових, торговельних та інших економічних проблем.
На початку свого виступу Ліпскі також у досить похмурому тоні говорив і про виклики, з якими стикається Західна Європа, перш за все "кілька периферійних економік в зоні євро". Зрозуміло, що і майбутнє трансатлантичного економічного партнерства США і ЄС, на його думку, залежить від того, наскільки успішно будуть вирішуватися всі ці проблеми.
За матеріалами:
Банки.ру
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас