0 800 307 555
0 800 307 555

Суд підтвердив незаконність купівлі 18,3% "Укртатнафти"


Суд підтвердив незаконність купівлі 18,3% "Укртатнафти"

Господарський суд Києва відмовив Кабінету Міністрів у задоволенні позову про перегляд за новими обставинами рішення від 2 червня 2008 року, що визнає незаконною купівлю компанією AmRuz Traiding AG (Швейцарія) 8,336% і компанією Seagroup International (США) 9,96% акцій компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область).

Про це йдеться у визначенні суду, текст якого мають в своєму розпорядженні Українські Новини.

Кабмін мотивував заяву про перегляд рішення за новими обставинами тим, що внесені в 1999 році Seagroup International і AmRuz Traiding до статутного фонду "Укртатнафти" векселі надалі були продані на користь ЗАТ "Кременчуцька нафтова компанія" за договором купівлі-продажу 1 серпня 2001 року на умовах їх оплати грошовими коштами.

Суд вважає, що дані обставини не відповідають вимогам статті №112 Господарського процесуального кодексу України і не є нововиявленими.

Як повідомляло агентство, на початку червня 1999 року AmRuz і SeaGroup купили дрібні пакети акцій - 8,336% і 9,96%, заплативши за них векселями.

З 2001 року Україна оскаржувала приналежність цих пакетів.

Але після приходу в 2007 р. до оперативного управління "Укртатнафти" групи Приватбанку вказані пакети були спочатку відсуджені, а потім і сконцентровані у власності компаній, афілійованих з цим банком.

Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" належить 43,054% "Укртатнафти", близько 56% акцій належать компаніям афілійованим з групою Приватбанку і близьким до них структурам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua