0 800 307 555
0 800 307 555

Янукович ветував закон про введення продажу квот на експорт зерна на аукціоні


Янукович ветував закон про введення продажу квот на експорт зерна на аукціоні

Президент України Віктор Янукович ветував закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства", що надає уряду право продавати квоти на експорт зерна на аукціоні.

Як повідомила прес-служба глави держави в п'ятницю, В.Янукович 28 квітня застосував право вето до цього закону і запропонував відхилити його.

Законом пропонується встановити порядок, за яким під час застосування в Україні режиму ліцензування експорту (імпорту) зерна та продуктів його переробки розподіл таких квот буде здійснюватися шляхом продажу на аукціонах. "Такий підхід не відповідає міжнародним зобов'язанням України щодо багатосторонніх торговельних угод СОТ", - вважає глава держави.

Президент також відзначає, що введення прозорих та ефективних адміністративних процедур державного регулювання ринку зерна є умовою для гарантування продовольчої безпеки держави.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства" 8 квітня.

Закон передбачає, що кошти від продажу квот будуть акумулюватися на окремому спеціальному рахунку держбюджету і використовуватися на державну підтримку розвитку сільського господарства, зокрема, на компенсацію товаровиробникам посіву гречки - 30%, інших зернових - 70%.

На початку жовтня 2010 року уряд України ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот був збільшений на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн. Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на квартал, збільшивши квоту на експорт кукурудзи на 2 млн тонн.

За весь час дії квот вони розподілялися двічі способом, що викликав різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подачі заявки на отримання квоти.

Кабінет міністрів на засіданні 27 квітня прийняв рішення скасувати квоти на експорт кукурудзи, питання скасування квот на інші зернові може розглянути 15-20 травня.

За скасування квотування експорту кукурудзи, яке діє в країні до 30 червня 2011 року, виступило Міністерство аграрної політики і продовольства. Проаналізувавши баланси зернових, Мінагропрод дійшов до висновку, що Україна до кінця маркетингового року (МР, липень 2010-червень 2011) може поставити на зовнішні ринки 2 млн тонн кукурудзи.

Квотування експорту інших зернових, яке також діє до 30 червня, Мінагропрод пропонує зберегти, але не продовжувати по закінченні цього терміну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua