Київрада вирішила передати в концесію об'єкти теплоенергетичного комплексу столиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Київрада вирішила передати в концесію об'єкти теплоенергетичного комплексу столиці

Енергетика
253
Київрада прийняла рішення про передачу в концесію об'єктів теплоенергетичного комплексу, які належать до комунальної власності територіальної громади Києва. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Голоси розподілилися таким чином: "за" - 62, "проти" - 22, не голосували - 8.
Дане рішення прийнято за основу.
Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак зазначив, що умови концесії повинні бути розроблені протягом місяця, і вони мають забороняти різке підняття тарифів на комунальні послуги, а також повинна бути визначена мінімальна сума первинного внеску концесіонера.
Як повідомлялося 31 березня, Мінрегіонбуд затвердив порядок передачі в концесію на 49 років київських тепломереж. За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Ольги Романюк, міністерство схвалило проект рішення Київради про передачу міських тепломереж у концесію на конкурсній основі. Концесіонер буде зобов'язаний самостійно здійснювати реконструкцію мереж в обумовлених обсягах за чітко встановленим графіком, використовуючи для цього певну частину коштів з тарифу і позикові гроші.
Зношеність київських тепломереж, за словами О.Романюк, перевищує 50%, причому місцева влада не може знайти необхідні кошти на їх реконструкцію. Вона нагадала, що у програмі соціально-економічного розвитку Києва на цей рік на модернізацію мереж закладено всього 18 млн грн з необхідних 900 млн грн.
Відзначимо, теплові мережі столиці зараз перебувають в оренді у "Київенерго".
З ініціативою віддати їх у концесію на умовах тендеру раніше виступив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов.
Нагадаємо, 28 лютого ц.р. О.Попов заявляв, що Київрада може протягом року оголосити конкурс на передачу теплових мереж міста в користування на концесійних умовах. "Ми повинні переглянути наш договір (з "Київенерго"), який сьогодні є між компанією та містом, вийти на сучасні форми співробітництва, в першу чергу на договір концесії, як це робиться в інших розвинених країнах. Це дасть можливість нам в переговорному процесі на початку такої співпраці мати перспективу багатомільйонних інвестицій у розвиток компанії, в першу чергу модернізації інженерної інфраструктури", - сказав він.
У свою чергу, голова правління АК "Київенерго" Едуард Соколовський зазначив, що перехід на управління мережами Києва у формі концесії дозволить компанії залучити кредити міжнародних фінансових організацій з низькою процентною ставкою під заставу таких мереж.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас