0 800 307 555
0 800 307 555

ГПУ може змінити запобіжний захід для Тимошенко на "суворіший"


ГПУ може змінити запобіжний захід для Тимошенко на "суворіший"

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко сьогодні без дозволу покинула Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України (ГПУ), через що її викликають знову завтра на 15.00. ГПУ відзначає, що може змінити запобіжний захід для Тимошенко на "суворіший". Про це йдеться в заяві ГПУ.

"Вчора Тимошенко та її захисник зірвали проведення слідчих дій, сьогодні вона прийшла без захисника і повідомила, що брати участь у слідчих діях без нього не буде.

На спробу слідчого роз'яснити їй вимоги кримінально-процесуального законодавства, яке регулює порядок проведення слідчих дій за участю захисника, остання без дозволу слідчого покинула Генеральну прокуратуру.

Дані дії Тимошенко свідчать про навмисне затягування слідства у справі, свідоме невиконання нею процесуальних рішень слідчого.

У зв'язку з цим, Генеральна прокуратура України повинна нагадати Тимошенко, що стосовно неї обрано запобіжний захід - підписка про невиїзд. У випадку, якщо обраний запобіжний захід не забезпечує виконання процесуальних рішень, він може бути змінений, згідно з вимогами закону, на більш суворий", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 20 квітня допит Тимошенко тривав до ГПУ понад 8 годин. Після допиту Тимошенко заявила журналістам, що справу проти неї фальсифікують. Вона також підкреслила, що під час очної ставки з екс-головою НАК "Нафтогаз України" Олегом Дубиною, в їхніх свідченнях "розбіжностей не було".

Відзначимо, під час перебування в ГПУ Тимошенко у своєму Twitter написала, що О.Дубина підтвердив, що контракти щодо газу, підписані 19 січня 2009 р., сформували для України ціну на газ в 228 дол.

Раніше лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко написала у своєму Twitter про те, що їй оголошено про третю "підписку про невиїзд".

15 квітня 2011 р. генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що дії екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Тимошенко під час укладання газових контрактів з Росією в 2009 р. загрожували економіці країни. Генпрокурор заявив, що стосовно Тимошенко порушено кримінальну справу за перевищення влади.

Відзначимо, 11 квітня ц.р. заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що проти лідера партії "Батьківщина" Тимошенко порушено нову кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 р.

Він зазначив, що матеріали для порушення кримінальної справи Служба безпеки України (СБУ) надала минулого тижня, "в тому числі і укладання різних фахівців... Їх не менше десятка - різних висновків різних фахівців". За словами Р.Кузьміна, всього нова кримінальна справа налічує 13 томів.

Щодо газових контрактів 2009 р., варто відзначити, що 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Згідно з документами, Газпром і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу у повній відповідності з європейськими стандартами.

2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якому зазначалося, що з 1 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини щодо постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми компанію RosUkrEnergo, яка була посередником у закупівлях газу для України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua