0 800 307 555
0 800 307 555

Кужель: Корупційна схема сертифікації авто позбавила бюджет 100 млн грн


Кужель: Корупційна схема сертифікації авто позбавила бюджет 100 млн грн

При розмитненні автомобілів від легальних імпортерів вимагають сертифікат відповідності, який фактично можна отримати лише за посередництва однієї приватної фірми - "Репютейшн консалтинг груп", повідомила заступник голови партії "Сильна Україна" Олександра Кужель.

Як повідомляється в прес-релізі партії, про це свідчать десятки сигналів від підприємців, які надійшли на пряму лінію "Сильної України" в рамках акції "Зелений коридор".

"За словами незалежних автоімпортерів, три тижні тому одночасно по всій Україні з різних причин припинили приймати заявки на сертифікацію 56 центрів сертифікації, працює тільки один - Вінницький, який обслуговує єдиного посередника - фірму "Репютейшен консалтинг груп", - цитує прес-служба Кужель.

За її словами, на митних постах при цьому з'явилися візитні картки посередницької фірми, через яку наполегливо рекомендують працювати.

"А якийсь громадянин Чиганов Дмитро Юрійович обдзвонює керівництво імпортерів з вимогою сертифікувати автомобілі тільки через посередника", - повідомила Кужель.

Вона також додала, що вказана приватна фірма розсилає всім акредитованим на митниці суб'єктам рекламні листівки з обіцянкою "гарантованого отримання сертифікатів відповідності", але за "сприяння і гарантію" бере плату (8 тис. грн), яка в 20 разів перевищує офіційну.

"Сотні українських компаній, що займаються легальним імпортом автомобілів, безпосередньо обкладаються черговим додатковим корупційним податком, який надходить на рахунок приватної структури", - підкреслила заступник голови партії.

За її словами, результатом стало зменшення кількості ввезених автомобілів і підвищення їх вартості. При цьому, за оцінками незалежних експертів, у результаті державний бюджет лише за три тижні втратив від 80 до 100 млн грн.

"Традиційно крайньою ланкою в корупційному ланцюжку опиняються громадяни України, зі своїх кишень оплачуючи безбідне життя чиновників Державної служби технічного регулювання, які вступили в змову з приватною фірмою", - підкреслила Кужель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua