0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін скасував квоти на експорт кукурудзи


Кабмін скасував квоти на експорт кукурудзи

Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні скасував квоти на експорт кукурудзи. Про це заявила перший заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зараз на Кабміні були скасовані квоти на кукурудзу. Я думаю, що це крок у правильному напрямку, який дозволить нам, з одного боку дати більшу свободу дій, в тому числі свободу в плані бізнесу сільськогосподарським виробникам і торговцям на новий маркетинговий рік, і з іншого боку зміцнити імідж України як країни цивілізованої, яка здатна переходити на більш відкриті і прозорі механізми захисту свого ринку, в тих випадках, коли це необхідно", - зазначила Акімова.

У той же час, як заявив міністр агрополітики Микола Присяжнюк, скасування квот на експорт інших культур буде обговорюватися пізніше. "А на решту (культури) будемо дивитися після того, як ми проаналізуємо посіви озимих, як вони збереглися, як пройде посів ранніх ярих, і тоді приймемо рішення. Я думаю, що десь в числах 15-20 травня у нас буде баланс, і ми будемо приймати рішення", - сказав Присяжнюк.

Присяжнюк зазначив, що рішення набирає чинності з моменту підписання прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

Раніше сьогодні Азаров заявив, що уряд планує розглянути питання про скасування квот на експорт кукурудзи. Він відзначив, що Кабміну вдалося стабілізувати ситуацію на ринку зернових культур, борошна та кормів, а також створити достатні запаси.

"Тому зараз можемо розглянути питання про скасування експортних квот на кукурудзу. Уряд надалі буде послідовно лібералізувати зовнішньоекономічну політику, але з урахуванням реального стану справ на внутрішньому ринку", - зазначив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 23 квітня Присяжнюк заявив, що за результатами аналізу фахівців Міністерства аграрної політики і продовольства України, до кінця 2010-2011 маркетингового року є залишки в розмірі 2 млн т кукурудзи, що дозволить скасувати квотування найближчим часом. Також він додав, що квотування експорту інших зернових планується скасувати після завершення весняно-польових робіт і посівної кампанії - з 1 липня.

Присяжнюк зазначив, що в 2011 р. площі під посіви кукурудзи збільшено до 3,1 млн га, всієї зернової групи - до 15,5 млн га. При цьому М.Присяжнюк підкреслив, що Мінагрополітики "досягнута домовленість з Американською торговою палатою і Європейською бізнес асоціацією щодо узгоджених правил торгівлі зерновими на міжнародному ринку з урахуванням національних інтересів та потреб у забезпеченні продовольчої безпеки".

Раніше, 21 квітня ц.р. ВР прийняла за основу зміни до ПК щодо введення мит на експорт зерна. Документ, зокрема, передбачає до 1 січня 2012 р. встановити ставки вивізного (експортного) мита на пшеницю, ячмінь, кукурудзу. А саме: пшеницю і суміш пшениці та жита (меслин), полбу - 9%, але не менше 17 євро за т; ячмінь - 14%, але не менше 23 євро за т; кукурудзу - 12%, але не менше 20 євро за т.

У той же час, у зверненні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) до Президента України та уряду наголошується, що в Україні відсутні об'єктивні підстави для обмеження експорту зерна, адже залишків зерна на сьогодні достатньо.

Крім того, на думку експертів, запропонований розподіл квот на експорт та імпорт товарів шляхом їх продажу на аукціонах не узгоджується з положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 р. та Угоди СОТ про процедури ліцензування імпорту, що підтверджується висновком Головного науково-експертного управління Верховної Ради України від 6 квітня ц.р.

У ЄБА також вважають, що уряд не повинен вживати обмежуючих заходів та забезпечити вільний експорт зерна принаймні до завершення поточного сезону (1 липня 2011 р.), а також надати бізнес-співтовариству гарантії рівності та прозорості регулювання ринку на наступні сезони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua