0 800 307 555
0 800 307 555

Топ-менеджер ЄЦБ: Реструктуризація в єврозоні може бути гіршою за крах Lehman


Топ-менеджер ЄЦБ: Реструктуризація в єврозоні може бути гіршою за крах Lehman

Реструктуризація суверенного боргу в державі єврозони може спричинити за собою гіршу банківську кризу, ніж ту, що була викликана колапсом Lehman Brothers, заявив член виконавчого комітету Європейського центробанку Юрген Штарк.

У коментарях, опублікованих на сайті німецького телеканалу ZDF, Штарк нагадав про крах відомого інвестиційного банку, щоб підкреслити, що ЄЦБ проти можливої ​​реструктуризації грецької заборгованості.

"Реструктуризація буде недалекоглядною і викличе серйозні наслідки, - сказав він. - У гіршому випадку реструктуризація в одній з країн єврозони зможе затьмарити ефект від банкрутства Lehman".

Банкрутство Lehman Brothers у вересні 2008 року практично заморозило кредитні ринки і змусило уряди виділяти величезні кошти для порятунку банківської системи.

Ринки вже майже впевнені, що Греції доведеться реструктуризувати заборгованість, яка в 1,5 рази вища за річний ВВП країни, і це змушує сумніватися в тому, що влада зможе відновити довіру до євро.

Штарк критично висловився про дебати навколо Греції, за якою, за його словами, уважно спостерігають, але яка не є неплатоспроможною і зможе повернути борги.

"Обговорення реструктуризації в єврозоні засноване на помилковому припущенні, що та чи інша держава неплатоспроможна, - заявив він. - Стабілізаційні програми Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду засновані на аналізі здатності до виплати боргу. Допомога не буде надана, якщо здатність до виплати боргу після завершення програм реформування не гарантується".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua