0 800 307 555
0 800 307 555

ВААІД вважає законопроект про скасування техогляду приватних легкових автомобілів спрямованим на приведення законодавства до норм ЄС


ВААІД вважає законопроект про скасування техогляду приватних легкових автомобілів спрямованим на приведення законодавства до норм ЄС

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) вважає, що законопроект про скасування обов'язкового технічного огляду для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів спрямований на приведення українського законодавства до європейських норм.

Про це Українським Новинам повідомив генеральний директор асоціації Олег Назаренко.

"У даному випадку президентський законопроект на 100% збігається з євроінтеграцією України та виконанням нею міжнародних зобов'язань... Порядку буде більше, люди зітхнуть спокійніше", - відзначив Назаренко.

За його оцінкою, законопроект повністю відповідає міжнародній конвенції про дорожній рух, яка ратифікована Верховною Радою і має виконуватися Україною.

Назаренко уточнив, що в конвенції зазначено, що держава повинна вжити заходів з технічного контролю транспортних засобів, які перевозять вантажі, особливо небезпечні, і транспортних засобів для перевезення пасажирів.

Він додав, що в цій конвенції є застереження про те, що держава ще по можливості і забезпечує технічний огляд інших транспортних засобів, проте це не є обов'язком.

За словами гендиректора асоціації, обстеження технічного стану не повинна проводити ДАІ, а спеціалізовані станції технічного обслуговування, бо сучасний автомобіль - дуже складний пристрій з безліччю електроніки.

"Це (обов'язковий техогляд приватних легкових автомобілів) атавізм радянських часів, тому що людина приїжджала в ДАІ районне, виходив старшина Петренко, перевіряв фари, ручник, кермо крутив, перевіряв гальмівний слід. Зараз інші реалії, тому що, якщо в машині є ABS, то який там гальмівний слід...", - підкреслив Назаренко.

Він прогнозує, що законопроект також позитивно вплине на посилення контролю за станом транспортних засобів вантажних і пасажирських перевізників.

Представники ВААІД брали участь у нарадах в Адміністрації Президента і Міністерстві внутрішніх справ на різних етапах підготовки даного законопроекту.

Як повідомляло агентство, Президент Віктор Янукович пропонує Верховній Раді скасувати обов'язковий техогляд для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів.

19 квітня законопроект був включений в порядок денний сесії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua