0 800 307 555
0 800 307 555

Музична освіта зберігає гостроту розуму до старості


Музична освіта зберігає гостроту розуму до старості

Заняття музикою, такі ненависні багатьом дітям, можуть окупитися сторицею в подальшому житті, допомагаючи зберегти гостроту розуму до самої старості. До такого висновку дійшли співробітники Медичного центру Канзаського університету (США).

Вони набрали для дослідження 70 здорових добровольців у віці 60-83 років і поділили їх на групи, ґрунтуючись на рівні "музичного досвіду": 1) без музичної освіти, 2) від року до дев'яти років навчання в музичній школі, 3) десять і більше років музосвіти. Ті, хто потрапив у "музичні групи", почали грати на музичних інструментах приблизно в 10-річному віці, більше половини з них мали справу з піаніно, чверть - на дерев'яних духових інструментах, таких як флейта і кларнет; всі інші грали на струнних, ударних або мідних духових. При цьому всі респонденти мали однаковий рівень загальної освіти, фізичної підготовки і не демонстрували ознак хвороби Альцгеймера.

У низці когнітивних тестів учасники, які мали найбільш повну музосвіту, показували кращі результати в порівнянні з тими, хто ніколи не вчився нотній грамоті або грі на музичних інструментах. Це були тести, що стосуються зорово-просторової пам'яті, назв об'єктів, когнітивної гнучкості (здатності мозку засвоювати нову інформацію).

Половина "просунутих" піддослідних продовжувала музикувати в період дослідження, однак їхні результати не були кращими, ніж у тих, хто припинив заняття кілька років тому. Це означає, що тривалість навчання музиці важливіша, ніж те, чи продовжує людина грати в літньому віці.

За словами вчених, музична діяльність протягом життя може розцінюватися як стимулюючі когнітивні вправи, що роблять мозок більш підготовленим і пристосованим до проблем старіння. Оскільки навчання грі на музичних інструментах потребує багатьох років практики, це заняття може створювати альтернативні зв'язку в мозку, які здатні компенсувати погіршення пізнавальних здібностей у старості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
В Контексті Finance.ua