0 800 307 555
0 800 307 555

Малий бізнес дрібнішає


Малий бізнес дрібнішає

В Державній податковій службі (ДПС) підрахували, що в I кварталі 2011 року кількість фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність, у порівнянні з січнем-березнем 2010 року зросла на 57%, до 56,6 тис. Відкрити бізнес з початку року зважилися 44 тис. платників (-30%), тоді як роком раніше - 62,6 тис. Такі дані містяться в листі ДПС №167 від 11 квітня на депутатський запит Святослава Олійника (позафракційний). У результаті рік тому чистий приріст склав 26,7 тис. фізосіб-СПД, а в поточному році кількість фізосіб-платників єдиного податку скоротилася на 12,6 тис.

Отримати в ДПС коментарі вчора не вдалося, але раніше заступник голови податкової служби Олександр Клименко зазначав, що припинить свою діяльність лише бізнес, який, перебуваючи на спрощеній системі, був задіяний у схемах мінімізації податків. З 1,1 млн "єдинників" тільки 400 тис. фізосіб-СПД мають договірні відносини з юрособами, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у таких "єдинників" з 1 квітня заборонено включати до валових витрат. "Є підстави стверджувати, що 170 тис. з них насправді є найманими працівниками та зареєстровані платниками єдиного податку тільки з метою економії витрат роботодавців", - заявляв Клименко.

Відсутність масової ліквідації бізнесу в ДПС пояснили тим, за 2010 рік загальна кількість підприємців (включаючи юросіб-"єдинників") зросла на 50 тис. - до 2,7 млн.

Експерти вважають, що саме Податковий кодекс, ключові норми якого набрали чинності 1 січня та 1 квітня, сприяв скороченню кількості підприємців. Зазначена вище норма про обмеження включення до валових витрат витрати на операції з "єдиноподатниками" спонукала частину бізнесменів піти з ринку, вважає секретар Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

"Посилення фіскального навантаження на підприємців, зокрема, за рахунок сплати єдиного соціального внеску, буде і надалі сприяти погіршенню ситуації", - вважає він. В.о. голови Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслав Биковець вважає, що тенденція до скорочення кількості "єдинників" збережеться до кінця року, якщо уряд не піде на компроміс з бізнесом і не внесе обіцяні поправки до Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи. За оцінками експертів, до кінця року кількість приватних підприємців, які припинили діяльність, складе 250-300 тис. "Не думаю, що всі 400 тис. підприємців, які мали відносини з юридичними особами, перейдуть на загальну систему оподаткування", - говорить Биковець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua