0 800 307 555
0 800 307 555

Притриманий одяг


Притриманий одяг

Уряд почав шукати легальні способи обмежити ввезення в Україну секонд-хенду, оскільки ідея заборонити його імпорт викликала масові протести. "Безумовно, проблема секонд-хенду існує, оскільки, за нашими підрахунками, в 2010 році продукція ввозилася в середньому по $0,4/кг (декларована вартість). Виходить, що в роздрібі вона коштує 10-15 грн/кг, що створює проблеми для українських виробників", - заявив вчора П'ятницький.

З огляду на те що заборона на імпорт секонд-хенду суперечить принципам вільної торгівлі, яку Україна планує почати з Євросоюзом, виходом із ситуації є запровадження entry price (встановлення ввізних цін). "Цей принцип використовується ЄС при імпорті фруктів, а значить, не розходиться з нормами СОТ", - зазначив чиновник.

За словами старшого юриста юридичної фірми "Василь Кисіль і партнери" Наталії Микольської, принципи СОТ допускають такі обмеження у двосторонніх торговельних відносинах за згодою обох партнерів. "Швидше за все йдеться про встановлення якихось мінімальних цін: якщо продукція буде дорожчою, вона буде ввозитися без сплати мит або з справлянням мита за невисокою ставкою. А товари, імпортовані за цінами, нижчими за entry price, будуть обкладатися ввізним митом за вищою ставкою. При цьому дуже важливо, якими саме будуть принципи, а також механізм встановлення урядом entry prices та їх застосування митними органами", - говорить юрист.

Валерій П'ятницький уточнив, що поки мінімальна ставка на ввезення секонд-хенду не затверджена. Обговорюється можливість введення окремих мінімальних цін для імпорту різних видів секонд-хенду. "Якщо ми затвердимо різні мінімальні ціни для різних видів одягу, ми зможемо зробити невигідним ввезення брендових речей під виглядом секонд-хенду, - сказав чиновник.- У будь-якому випадку виграють і виробники, і держбюджет, який отримає додаткові надходження".

Виробники кажуть, що їм підходять запропоновані правила. "Це один з тих варіантів, які нас влаштовують. Більш того, коли ми тільки підняли питання необхідності захисту від секонд-хенду, це був один із запропонованих нами варіантів, але тоді в уряді заявили, що він неможливий", - заявила глава правління Української асоціації підприємств легкої промисловості "Укрлегпром" Валентина Ізовіт.

Однак імпортери секонд-хенду попереджають, що застосування нових правил зробить їхню продукцію менш конкурентноздатною в порівнянні з "сірим" імпортом нового одягу. "Подібні пропозиції вже висувалися в першій редакції Податкового кодексу, коли пропонувалося вважати секонд-хенд поштучно. Але це неможливо, це просто вбило б галузь. Нинішня ініціатива не така радикальна, - говорить президент Всеукраїнської асоціації дилерів одягу секонд-хенд Владислав Мясоєдов.- Теоретично її можна здійснити, але це значно підвищить вартість нашої продукції і вдарить по громадянах. Краще залишити секонд-хенд таким як є".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua