Приватний випадок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Приватний випадок

Казна та Політика
5452
Покупець "Укртелекому" - австрійська EPIC - переконує державу пом'якшити її інвестзобов'язання. Керуючий партнер компанії Пітер Гольдшайдер заявив, що EPIC має намір скоротити частину персоналу і вимагає від уряду компенсувати надання компанією збиткових послуг. Проти цієї ініціативи виступають мобільні оператори, за рахунок яких досі пропонувалося компенсувати збитки "Укртелекому". На "Укртелеком" очікує масштабна реформа, заявив вчора керуючий партнер австрійської EPIC Пітер Гольдшайдер.
Її подробиці компанія обіцяє розкрити після закриття операції з купівлі держоператора - у травні. Але вже зараз у EPIC заявляють, що розраховують знизити витрати за рахунок скорочення персоналу і відмови від збиткових послуг. Відрахування із заробітної плати в 2010 році склали 45% всіх витрат компанії, тоді як, за словами Гольдшайдера, у західноєвропейських операторів ця частка не перевищує 25%. Тільки у I кварталі "Укртелеком" скоротив 4,4 тис. співробітників. Оскільки звільнення відбуваються до закриття операції з продажу компанії, новий власник таким чином в чотири рази знизив виплати по вихідній допомозі.
Близько 1 млрд грн "Укртелеком" розраховує заощадити, відмовившись від надання збиткових послуг - місцевої телефонії, дротового радіо і телеграфу. "Як приватна компанія ми не можемо дозволити собі надавати послуги нижче собівартості. Уряд не може примушувати нас надавати збиткові послуги за державними тарифами і не компенсувати втрати", - заявив він.
Заяви EPIC суперечать умовам приватизації "Укртелекому", на які компанія погодилася, беручи участь у конкурсі на право купівлі 92,79% оператора. Зокрема, покупець зобов'язаний забезпечити надання послуг зв'язку в сільській місцевості та віддалених населених пунктах. До того ж покупець "Укртелекому" зобов'язався зберегти штат компанії на момент підписання договору протягом півроку.
Отримати коментар Нацкомісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) вчора не вдалося. Але вже зараз держава робить низку кроків для підтримки фактично вже приватного, а не державного оператора. Зокрема, НКРЗ вже підвищила абонплату за користування стаціонарним телефоном - до осені її вартість зросте на 35%. Регулятор також повернувся до ідеї створення Фонду універсальних послуг (ФУП) для компенсації витрат "Укртелекому" на місцеву телефонію та надання послуг інтернет-доступу в селах і віддалених населених пунктах.
Створення ФУП для "Укртелекому" зараз єдина можливість впоратися зі збитковістю, стверджує член профільного комітету Верховної ради Юрій Мороко (Партія регіонів). "Підвищувати тарифи не можна далі - це призведе до відтоку абонентів. У перспективі 'Укртелеком' може знизити собівартість послуг, але на це піде час", - говорить він.
Фактично створення ФУП означає, що тепер соціальну функцію виконуватимуть мобільні оператори - тобто приватний бізнес. "Ми не підтримуємо створення ФУП, тим більше зараз, коли 'Укртелеком' стає приватною компанією", - заявив учора директор регуляторно-правового департаменту компанії "Київстар" Андрій Осадчук. У минулому році мобільним операторам вдалося переконати попередній склад НКРЗ відмовитися від ідеї створення ФУП. Зараз, на думку учасників ринку, інтереси "Укртелекому" буде лобіювати не тільки регулятор, а й Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, що отримала недавно функції управління телекомунікаційною галуззю.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас