0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти розповіли, що дозволяє українським банкам покривати збитки


Експерти розповіли, що дозволяє українським банкам покривати збитки

Рівень капіталізації, резервів і очікуваний дохід українських банків, які рейтингує Moody's, є достатніми для покриття очікуваних збитків, вважає віце-президент Moody's Ярослав Совгіра.

Так, як зазначається в підготовленій експертом презентації, високий рівень резервування і зниження доходів залишаються основними факторами, що впливають на фінансовий результат діяльності банків.

Водночас, серед основних слабких сторін банківського сектора він, зокрема, називає високу частку проблемних кредитів, низьку рентабельність банків і низький рівень довіри вкладників, а також все ще слабкий банківський нагляд і регулювання.

При цьому сильними сторонами банківського сектора є достатній рівень капіталізації банків, поліпшення бази фондування і значна подушка ліквідних активів.

За оцінкою віце-президента Moody's, сектор нерухомості та будівельна галузь України залишаються слабкими і можуть гальмувати відновлення якості кредитного портфеля найближчі 12-18 місяців.

Нагадаємо, що агентство Moody's рейтингує 18 українських банків. Їх сукупна частка в активах банківської системи України на кінець 2010 року становила 55,4%.

Як повідомляв раніше НБУ, проблемні активи української банківської системи складають 15% їх загальної суми.

Експерти міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P) вважають, що українська банківська система належить до групи слабких через високий рівень ризику країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua