0 800 307 555
0 800 307 555

Земні ліки в космосі швидше псуються


Земні ліки в космосі швидше псуються

У разі тривалих експедицій космонавти не зможуть розраховувати на традиційні ліки - вчені Космічного центру імені Ліндона Джонсона встановили, що ефективність дії лікарських препаратів різко знижується поза Землею.

У дослідженні, опублікованому в журналі Американської асоціації дослідників-фармацевтів (AAPS Journal), робиться висновок, що ймовірна причина втрати лікувальних властивостей криється в підвищеному радіаційному фоні на борту космічної станції. Як передає Бі-бі-сі, автори вказують на те, що зі збільшенням тривалості космічних місій зростає і потреба в ліках для космонавтів.

Звичайний термін придатності земних ліків при правильному зберіганні становить близько двох років. При цьому їх рекомендують зберігати в сухому, прохолодному місці. На борту космічного корабля умови інші. Якщо температуру і вологість контролювати можна, то радіаційний фон, перевантаження і вібрація при польоті, а також слабка гравітація - це ті чинники, які до умов зберігання ліків на землі відношення не мають.

Дослідники відправили на Міжнародну космічну станцію (МКС) чотири коробки з 35 різними препаратами. Чотири точно таких же коробки залишалися на Землі в Космічному центрі Джонсона. Одну коробку повернули на Землю через 13 днів, іншу - лише через 28 місяців.

У кожному разі, частина протестованих препаратів, що побували на МКС, володіла зниженою ефективністю в порівнянні з аналогами, що зберігалися в звичайних земних умовах. При цьому вміст активних речовин в лікарських препаратах, які побували в космосі, був нижчим від стандартів, визначених Фармакопеєю Сполучених Штатів.

У той же час, як зазначає доктор Колін Кейбл з Королівського фармацевтичного товариства, через те, що на МКС дуже високий вміст вуглекислого газу, препарати, схильні до окислення, зберігаються там набагато краще. Тому, наприклад, вітамін А або С, а також адреналін в космосі можуть позбавлятися своїх властивостей повільніше, ніж на Землі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
В Контексті Finance.ua