0 800 307 555
0 800 307 555

Литва хоче отримати 15%-ву знижку на газ


Литва хоче отримати 15%-ву знижку на газ

Литва хоче добитися отримання від ВАТ "Газпром" (РТС: GAZP) 15-відсоткової знижки на газ.

"Наша установка така, що ціна (на газ - BNS) для Литви має бути справедливою. Ціна має бути порівнянна з ціною для Латвії і Естонії. Могла б бути і знижка 15%. Це був би найкращий результат", - сказав міністр енергетики Арвідас Сякмокас (Arvydas Sekmokas) журналістам у четвер, коментуючи підсумки переговорів з "Газпромом".

За його словами, нижчу ціну на газ для Литви "Газпром" міг би почати застосовувати вже цього року: "В цьому році, я думаю, що у нас буде справедлива ціна", - сказав він.

"Сподіваюся, що будуть знайдені відповідні рішення", - сказав журналістам прем'єр-міністр Андрюс Кубілюс (Andrius Kubilius).

Як повідомлялося раніше, "Газпром" і уряд Литви, чий конфлікт навколо розділення компанії з імпорту і транспортування газу Lietuvos dujos вийшов на найвищий рівень, можливо, закінчили протистояння.

Газовий концерн повідомив, що в середу в Москві відбулися переговори представників двох сторін. Сторони домовилися про продовження дружніх переговорів.

Уряд Литви, проводячи імплементацію Третьої газової директиви ЄС, вирішив примусово розділити транспортування і збут газу Lietuvos dujos ("Газпрому" належить 37,06% акцій литовської компанії). "Газпром" і E.ON Ruhrgas (володіє 38,9% акцій Lietuvos dujos) виступили різко проти вилучення магістральних газопроводів з компанії, оголосивши це порушенням договору про приватизацію. При цьому Газова директива спеціально передбачає можливість для держав з ізольованим ринком природного газу, яким є Литва, скористатися відстрочкою застосування її положень до того моменту, поки не будуть створені альтернативні джерела постачання газу на ринок.

При цьому литовська сторона вважала, що "Газпром" порушив договір про приватизацію Lietuvos dujos, оскільки поставляв газ в республіку не "за справедливими цінами".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua