0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання ВВП не змусить Україну відмовитися від коштів МВФ


Зростання ВВП не змусить Україну відмовитися від коштів МВФ

Зростання ВВП не змусить Україну відмовитися від коштів Міжнародного валютного фонду, повідомив експерт з питань економіки і зовнішнього боргу Юрій Ганущак.

"Наразі в нас мінімальне зростання ВВП, тобто зростання на 10% тільки покриває інфляцію. Практично потрібно рахувати по кількості вироблених товарів", - сказав експерт.

"Кошти МВФ нам потрібні в основному для стабілізації фінансової та валютної системи і беруться вони практично тільки Національним Банком. Тому, я вважаю, що зростання ВВП і кошти МВФ - не взаємопов'язані речі. І ще одне - у нас не закритий дефіцит бюджету, і закрити його лише зростанням ВВП неможливо", - вважає Ганущак.

Він також додав, що не вірить в те, що ВВП в Україні може вирости на 10%. "Для цього мають відбутися дуже серйозні структурні зміни, які принаймні протягом цього року точно не відбудуться", - сказав експерт.

Нагадаємо, директор Департаменту управління державним боргом та міжнародного співробітництва Міністерства фінансів України Сергій Макацарія раніше висловив думку, що за умови зростання ВВП на 10% Україна зможе відмовитися від коштів МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua