220
Рахункова палата: Держпрограму забезпечення молоді житлом зірвано
— Нерухомість
Програму забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки, ініційовану державою і спрямовану на поліпшення умов для молодих сімей, можна вважати остаточно зірваною з вини влади, заявляють у Рахунковій палаті.
До таких висновків дійшла його колегія за результатами аудиту ефективності виконання держпрограм щодо забезпечення молоді житлом. Як зазначають у відомстві, держпрограма забезпечення молоді житлом протягом останніх дев'яти років недофінансована з держбюджету більш ніж на 790 млн грн, обсяги введеного в експлуатацію житла становлять 12% від запланованих.
При цьому Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву протягом 2002-2010 рр. забезпечив житлом лише 2,8% молодих сімей, які перебувають на квартирному обліку, в тому числі серед молодих сімей у сільській місцевості - лише дві, серед науково-педагогічних працівників - 132 людини (0,5%). Незадовільне управління коштами та ресурсами з боку керівництва фонду призвело до інвестування 140 мільйонів гривень кредитних ресурсів у будівництво об'єктів із нульовим ступенем готовності, надалі заморожених внаслідок економічної кризи. Як зазначають у відомстві, через значні обсяги незавершеного до початку 2011 року будівництва, в яке вкладені кредитні та власні кошти молоді в сумі понад 227 млн грн, не змогли своєчасно отримати житло або повернути кошти 1080 молодих сімей.
Рахункова палата також повідомляє, що в 2009 році було припинено укладення договорів про часткову компенсацію відсотків за кредитами комерційних банків, а замість цього здійснювалось лише погашення зобов'язань за раніше укладеними договорами. Повне погашення зобов'язань в сумі 570 млн грн відбудеться не раніше 2020 року. Крім того, за підсумками аудиту встановлено, що в 2009-2010 рр. Мінсім'ї, Міносвіти, Мінрегіонбуд і Фонд сприяння молодіжному житлобудівництву використовували з бюджетними правопорушеннями 190,1 млн гривень.
Колегія Рахункової палати зазначає, що відсутність належного контролю з боку Кабміну як засновника Фонду сприяння молодіжному житлобудівництву призвела до того, що фонд перетворюється з державної спеціалізованої фінансової установи в комерційну іпотечну установу з розвиненою інфраструктурою і можливостями залучення бюджетних коштів.
"Поступово цей фонд зі статутним капіталом, який формує уряд, дрейфує у бік чисто комерційного фонду, який не має до пільгового молодіжного кредитування ніякого стосунку, а лише використовує державні гроші. Кабінету міністрів необхідно розглянути доцільність існування такого фонду", - підкреслила голова Рахункової палати Валентина Симоненко.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною