0 800 307 555
0 800 307 555

В Одеському порту інвестор побудує термінал "Карантинний мол"


В Одеському порту інвестор побудує термінал "Карантинний мол"

В Одеському порту завершився прийом пропозицій на тендер з визначення підрядника будівництва глибоководного контейнерного терміналу "Карантинний мол" - тієї його частини, яку зобов'язався будувати інвестор, компанія "ГПК-Україна". Про це повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури.

Для реалізації своєї частини проекту "Карантинний мол" інвестор залучає кредит розміром 40 млн. євро в дочірньої структури Світового банку - компанії IFC. На тендер з визначення підрядника робіт свої пропозиції подали близько шести міжнародних компаній.

Будівельні роботи інвестор планує почати вже в травні. Слід зазначити, що зараз забито вже 360 з 1260 паль.

За інформацією керівництва порту, першу чергу будівництва планується повністю завершити вже до середини 2012 року.

Введення першої черги терміналу "Карантинний мол" дозволить Одеському порту приймати сучасні судна-контейнеровози підвищеної ємності, довести пропускну спроможність терміналу на "Карантинному молу" до 850 тис. TEU на рік і збільшити обсяг податкових відрахувань до місцевого і центральний бюджети. Крім того, це - близько двох тисяч нових робочих місць як на самому терміналі, так і в структурах, пов'язаних з його обслуговуванням.

Нагадаємо, будівництво глибоководного контейнерного терміналу "Карантинний мол" є ключовим проектом програми розвитку Одеського порту до 2015 року. 10 квітня 2010 в основу нового терміналу була забита перша паля. Будівництво виробничого об'єкта на паритетних засадах ведуть Одеський порт і інвестор - компанія "ГПК-Україна", яка виграла відповідний тендер.

Зараз портом освоєно 350 млн. грн. власних вкладень за загальної кошторисної вартості проекту 4,5 млрд. грн. Новий термінал планується створити на намивних територіях площею 19 га, довжина його причальної стінки повинна становити 650 м з глибиною біля кордону 15 м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua