0 800 307 555
0 800 307 555

КРУ знайшла порушень у "Родоводі" і "Укргазбанку" на 6 мільярдів гривень


КРУ знайшла порушень у "Родоводі" і "Укргазбанку" на 6 мільярдів гривень

Контрольно-ревізійна служба України протягом 2010 року виявила низку порушень у ПАТ "Родовід банк" та АБ "Укргазбанк". Про це на брифінгу заявив заступник глави КРУ Денис Красніков.

Він зокрема зазначив, що проведеною в червні-вересні 2010 р. перевіркою кредитних операцій АБ "Укргазбанк", встановлено видачу протягом 2008-2009 років 42 кредитів без належного аналізу фінансового стану і оцінки кредитоспроможності позичальника.

"В результаті дій чи бездіяльності відповідних посадових осіб банку були отримані збитки, відображені у фінансовій звітності, на загальну суму 2 мільярди 302,2 мільйона гривень. ГоловКРУ направило вимоги щодо усунення порушень. За результатами проведеної роботи, банк підготував і направив до суду позовні заяви про стягнення заборгованості. Завдяки проведеній роботі, на початку лютого поточного року, на користь банку була погашена проблемна заборгованість на суму 363,8 мільйона гривень", - зазначив він.

Красніков також додав, що під час ревізії ПАТ "Родовід банк", в 4 кварталі 2010 року було встановлено, що в листопаді 2009 року була погашена заборгованість позичальників шляхом прийняття у власність заставного майна - земельної ділянки площею 113 гектарів у Києві, оціночною вартістю 3 мільярди 770 мільйонів гривень.

"Проведеною зустрічною звіркою було виявлено, що земельна ділянка станом на 16 квітня 2010 року, згідно з реєстром земельних ділянок, фактично належала позичальнику банку. Таким чином банк безпідставно списав з балансу заборгованість за виданими кредитами та нарахованими відсотками на них на суму 3 мільярда 534, 9 мільйона гривень і додатково перерахував кошти адвокатської компанії за надану правову допомогу на суму 301,6 мільйона гривень, що призвело до майнового збитку на загальну суму 3 млрд 836,5 мільйона гривень.

На вимогу ГоловКРУ в січні 2011 року банк усунув порушення, право власності на земельну ділянку переоформлено на банк, на підтвердження чого банк отримав державний акт про право власності на землю", - зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua