0 800 307 555
0 800 307 555

"Укрексімбанк" купив у "Нафтогазу" ОВДП на 1 млрд грн


"Укрексімбанк" купив у "Нафтогазу" ОВДП на 1 млрд грн

Укрексімбанку купив у НАК "Нафтогаз України" 1 млн ОВДП на 1 млрд 64 млн 710 тис. грн. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному веб-порталі державних закупівель.

Договір був укладений 1 квітня 2011 року.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" продає і викуповує облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) "Ощадбанку" і "Укрексімбанку" для розрахунків за газ з російським "Газпромом".

15 березня ц.р. НАК "Нафтогаз України" продав "Ощадбанку" 900 тис. облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 914 млн 643 тис. грн.

Відзначимо, що в програмі економічних реформ України на 2010-2014 рр.. передбачається завершити реструктуризацію НАК "Нафтогаз України" до кінця 2014 р. Зокрема, програма передбачає виділення "Укртрансгазу" зі складу НАК в окрему державну компанію.

НАК "Нафтогаз України" є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Понад 90% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами НАК. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" за 2010 р. склав 21 млрд 431 млн 345 тис. грн проти прибутку роком раніше. 11 березня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що дефіцит фінансових ресурсів НАК "Нафтогаз України" уряд України планує скоротити до 8,5 млрд грн в 2011 р., а в 2012 р. звести до нуля. Також він підкреслив, що дефіцит фінансових ресурсів НАК "Нафтогаз України" в 2010 р. склав 60 млрд грн.

Станом на кінець III кв. 2010 р. "Укрексімбанк" був другим банком в Україні за величиною сукупних активів. Банк обслуговує переважно корпоративних клієнтів, основними напрямками діяльності яких є експорт і імпорт. Держава в особі Кабінету міністрів України - єдиний акціонер банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua