0 800 307 555
0 800 307 555

Оніщук констатує правове ослаблення всіх політичних інститутів в Україні


Оніщук констатує правове ослаблення всіх політичних інститутів в Україні

Україна не має правових, політичних і стабільних інституційних механізмів вкорінення демократії і дотримання принципу свободи.

За його словами, це, зокрема, проявляється в правовому ослабленні всіх політичних інститутів, за винятком інституту президента, що стало можливим внаслідок зміщення і роздроблення системи стримувань і противаг.

Оніщук підкреслює, що усталені політичні інститути поступово втрачають власні конституюючі ролі, перетворюючись на фасадну розшивку політичного режиму, а на зміну їм приходять субститути, які штучно "прив'язуються" до президента як до символічного власника політичних акцій.

Саме на такі субститути покладається основне завдання як з розробки практичних політичних рішень, так і з неформального контролю за "традиційними" інститутами. Серед уже наявних - Національний антикорупційний комітет, Комітет з економічних реформ, Рада регіонів, Громадська гуманітарна рада, Конституційна асамблея, які, незважаючи на їх дорадчо-консультаційний статус, по суті, отримують право політичної і навіть квазізаконодавчої ініціативи.

Фактично це означає, що система виконавчої влади концентрується не навколо конституційно-певних органів - Кабінету міністрів і обласних та місцевих державних адміністрацій, а навколо названих субститутів, яким і передаються владні повноваження, вважає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua