0 800 307 555
0 800 307 555

Ірландії необхідно 100 мільярдів євро для порятунку банків


Ірландії необхідно 100 мільярдів євро для порятунку банків

Ірландія довела оцінку вартості захисту банків від майбутніх потрясінь у розмірі до 70 мільярдів євро і пообіцяла радикально реформувати сектор в спробі переконати інвесторів у тому, що тримає під контролем фінансову кризу.

Нові стрес-тести показали, що іншим чотирьом банкам країни необхідно поповнити капітал на 24 мільярди євро, повідомив центральний банк Ірландії, що співпало з очікуваннями. При цьому порятунок банків вже коштував платникам податків 46 мільярдів євро, тож загальна вартість виходу з банківської кризи досягла $100 мільярдів.

"Ціна величезна, - сказав міністр фінансів Ірландії Майкл Нунан в парламенті. - Але якщо ми отримаємо працюючу банківську систему, то такі витрати варті того".

У результаті наміченої реструктуризації в Ірландії залишаться дві системоутворюючі установи, і всі кредитори будуть або націоналізовані, або віддані під частковий контроль держави.

Ірландія ніяк не може оговтатися від найсильнішої серед розвинених країн рецесії, а минулого року їй довелося стати боржником Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду. Інвестори скептично оцінюють здатність Дубліна вийти з найдорожчої в світі банківської кризи.

Нунан визнав, що ставки все ще високі і багато залежить від економіки в цілому.

"Якщо зростання сповільниться, для нас всіх у цій країні почнуться неприємності", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua