0 800 307 555
0 800 307 555

Білорусь визнала, що заходи влади не оживили міжбанківський ринок


Білорусь визнала, що заходи влади не оживили міжбанківський ринок

Білоруський міжбанківський ринок не ожив після збільшення Нацбанком до 10% маржі при продажу валюти поза біржею, через недостатні заходи з обмеження внутрішнього попиту, йдеться в коментарі Нацбанку.

Відзначимо, що ажіотажний попит на долари і євро в Білорусі, підстьобнутий недовірою до національної валюти і різким зростанням торгового дефіциту, виснажив золотовалютні резерви країни. На початку тижня Національний банк зробив крок до м'якої девальвації рубля, збільшивши до 10% маржу при обміні валюти на позабіржовому ринку, між банками.

"Щоденні обсяги продажу іноземної валюти суб'єктами господарювання на позабіржовому ринку в березні, в тому числі в останній декаді, залишалися на колишньому рівні... Існуючий дисбаланс пояснюється як збереженням ажіотажного попиту, так і наявністю надлишкового попиту, пов'язаними з недостатньо жорсткими заходами щодо його скорочення", - сказано в коментарі.

Варто зазначити, що середній щоденний обсяг торгів валютою на міжбанківському ринку в березні становив $ 37 мільйонів у порівнянні з $ 38 мільйонами в лютому і $ 31 мільйоном у січні.

Багато експертів і учасники ринку називали 10-відсоткову маржу недостатньою і закликали Нацбанк до її розширення.

Однак, білоруський Нацбанк, який оголосив у четвер мораторій на будь-які різкі зміни на валютному ринку, говорить, що не збирається послабляти рубль.

"НБ ясно дав зрозуміти, що девальвувати курс національної валюти заради досягнення короткострокового ефекту він не буде", - йдеться в коментарі.

При цьому Нацбанк вважає за доцільне посилення грошово-кредитної політики.

"Для досягнення поставленої мети НБ збереже курс на подальше посилення грошово-кредитної політики. У даному випадку важливо зрозуміти, наскільки жорстко готовий діяти уряд", - повідомив Нацбанк.

Нагадаємо, що білоруський уряд раніше також закликав до жорсткості грошово-кредитної і бюджетної політики.

Білорусь веде переговори з Росією про виділення кредиту для підтримки економіки на $ 1 мільярд і розраховує отримати ще близько $ 2,0 мільярдів від контрольованого Росією антикризового фонду ЄврАзЕс.

Білоруська влада говорила, що розраховує домовитися про кредит у найближчі 20-30 днів, проте представники російського Мінфіну були більш стримані в оцінках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua