0 800 307 555
0 800 307 555

Оніщук: Верховна рада перестає бути представницьким інститутом


Оніщук: Верховна рада перестає бути представницьким інститутом

Верховна рада України перестає бути представницьким інститутом, вважає президент Інституту правової політики Микола Оніщук.

Зокрема, за його словами, так само перекодовується і вся політична система, яка де-факто перестає бути політичною. По-перше, втрачається легітимність інститутів, які були сформовані на коаліційній (плюралістично-договірній) основі, але вимушені діяти в рамках іншої - адміністративно-командної.

По-друге, демократичні інститути перестають функціонувати в "нормальному" конституційному режимі, а тому діють або через пряме президентське (а потім - позаправове) правління, або з допомогою позаінституційних механізмів. Вертикаль влади поступово стає конституюючим елементом політичного режиму.

По-третє, партії втрачають функції політичного представництва, що провокує реанімацію класичних олігархічних впливів початку 2000-х. Але якщо в 2006-2010 роках в умовах парламентсько-президентської республіки клани трансформувалися в партії з відповідним ідеологічним, соціальним, електоральним бекграундом, то після конституційного реверсу 2010 року потреба в політичних партіях практично була знівельована. Відповідно, за конституційним реверсом відбувається і реверс політичний - центр влади змістився з парламентського у президентсько-адміністративне поле, в рамках якого і відбувається конкурентна боротьба.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua