Влада США має намір збільшити податки для багатих громадян - до 49% від доходів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Влада США має намір збільшити податки для багатих громадян - до 49% від доходів

Казна та Політика
662
Минулого року, згідно з дослідженням компанії Spectrem Group, кількість громадян США зі статками в 1 млн дол. і вище збільшилася на 8%. І адміністрація президента США Барака Обами хоче збільшити податки на доходи таких громадян. Про це повідомляє РБК daily.
Як йдеться в дослідженні Spectrem, в минулому році в США кількість домогосподарств-мільйонерів зросла на 8%, до 8,4 млн. Втім, незважаючи на зростання, кількість багатіїв у країні, як і раніше, відстає від піку 2007 року, коли їх налічувалося 9,2 млн. Число тих, чиї статки перевищують 5 млн дол., також зросло в 2010 році на 8% в порівнянні з 2009 роком.
Проте, як вважає президент Spectrem Джордж Уолпер, зростання числа мільйонерів залишиться досить повільним доти, доки економіка не відновиться. За даними Spectrem, 23% багатіїв зі статками від 5 млн дол. і вище є топ-менеджерами компаній. І тільки вирішення проблем на ринках праці та нерухомості може призвести до стабільного зростання числа багатіїв у довгостроковій перспективі.
Конгресмен, член президентської комісії з проблем бюджету Ян Шаковскі пропонує збільшити податки на доходи мільйонерів. Згідно з його ініціативою, мільйонерів необхідно розділити на п'ять категорій і ввести для них прогресивну шкалу оподаткування. Так, багатії зі статками 1-10 млн дол. будуть платити податок у розмірі 45% доходів, 10-20 млн дол. - 46%, зі статками у 20-100 млн дол. - 47%. Ті ж, чиє багатство від 100 млн до 1 млрд дол., розлучаться з 48% доходів, а мільярдерам доведеться передати до казни 49% зароблених коштів. Якщо новий закон буде схвалений конгресом і Президентом, він може набрати чинності вже цього року.
Зрозуміло, американські багатії вельми негативно ставляться до ідеї про підвищення податків. Так, більше половини людей зі статками від 500 млн дол., які взяли участь в опитуванні Spectrem, вважають, що для боротьби з бюджетним дефіцитом треба урізати держвитрати. І лише 14% респондентів погодилися з необхідністю збільшення податків.
Нагадаємо, на початку грудня 2010 р. президент США Обама досяг угоди зі своїми головними політичними опонентами з Республіканської партії в питанні продовження податкових пільг. Згідно з угодою, програма зі зниження податків для всіх громадян Сполучених Штатів буде продовжена ще на два роки.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас