Ускладнена система оподаткування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ускладнена система оподаткування

Казна та Політика
2278
Міністерство фінансів затягує реформу спрощеної системи оподаткування, запропонувавши концепцію, яку планується реалізувати в новому законопроекті, практично не враховує пропозиції бізнесу. Нові норми зможуть набраи чинності лише з 2012 року, а поки підприємці змушені переходити на загальну систему сплати податків.
У п'ятницю пройшло чергове засідання робочої групи при Мінфіні з розробки законопроекту про реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. Нагадаємо, що під час підписання Податкового кодексу президент доручив протягом двох місяців доопрацювати систему спрощеної сплати податків і передати законопроект до парламенту. Втім, цей термін не був витриманий. А зараз процес знову затягується. Замість того щоб доопрацьовувати запропонований бізнесом документ, Мінфін запропонував концепцію реформування спрощеної системи. За словами члена Ради підприємців при Кабміні, учасника робочої групи Андрія Забловського, 28-29 березня планується завершення переговорного процесу.
Норми концепції лягли в основу законопроекту Мінфіну, який у разі його прийняття може набрати чинності з 2012 року. Чиновники пропонують поділити платників єдиного податку на кілька категорій. Фізособи-підприємці з річним доходом до 150 мінімальних зарплат (МЗ; з 1 грудня 2011 року складе 1,004 тис. грн) будуть платити від 1% до 10% розміру МЗ; до 600 МЗ - 2-40%; до 1000 МЗ - 3% від доходу за умови сплати ПДВ, 5% - без. Інші ставки будуть застосовуватися і для оподаткування юросіб, річний оборот яких не перевищить 3000 МЗ. Підприємці з цим не згодні і пропонують встановити розмір оподаткування для 2-4 категорії, виходячи з граничного річного доходу в 1000, 2000 і 5000 МЗ відповідно. "Оборот до 600 МЗ ми пропонуємо виключити. Виходить, що там залишаються практично ті ж 500 тис. грн, які є зараз для того, щоб бути на єдиному податку, але збільшується податкове навантаження, ускладнюється звітність і плюс в уряді забувають про єдиний соцвнесок в розмірі 34,7%", - відзначає глава всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан.
У новому законопроекті пропонується затвердити перелік з 40 видів побутових послуг, на які поширюється дія пільгового оподаткування. Зокрема, це виготовлення і ремонт взуття, одягу, меблів, ювелірних виробів. У той же час пропонується розширити до 16 найменувань список видів діяльності, на які не поширюється спрощена система.
Зокрема, це торкнеться аудиторів, страхових брокерів, банків, кредитних спілок, виробників, експортерів, імпортерів, продавців підакцизних товарів. "Цей список спірний, і ми будемо його ще обговорювати", - говорить пан Забловський. Крім того, додає Оксана Продан, підприємці будуть наполягати на можливості здійснювати госпдіяльність з надання послуг між "єдиноподатниками".
Урядовий законопроект містить норму, яка частково йде на поступки бізнесу і дозволяє підприємствам включати до валових витрат витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у "єдиноподатників". Нагадаємо, що на виключенні цієї норми наполягали підприємці, бо юрособи, які перебувають на загальній системі оподаткування, відмовляються вести з ними діяльність. Але Мінфін пропонує ці витрати включати лише в тому випадку, якщо вони будуть підтверджені "у окремому переліку доходів і витрат платника в розрізі контрагентів". За словами Забловського, такі вимоги роблять неможливим виконання норми. "Є документи, до них потрібні піддокументів, які ще будуть затверджуватися податковими органами. Це не те, що ми хотіли", - погоджується Продан.
Андрій Забловський вважає, що в цілому концепція - це спроба переграти норми, затягнути процес доопрацювання законопроекту. У той же час підприємці, не чекаючи реформування спрощеної системи, змушені перереєстровуватися на загальну систему сплати.
Підприємець Оксана Булат, яка до середини березня була на спрощеній системі, відзначає, що податківці фактично змусили пройти перереєстрацію, аргументуючи тим, що з "спрощенцями" все-одно працювати ніхто не буде. "Якщо щось зміниться, то з 1 січня я знову перейду на спрощену систему", - говорить вона.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас