Український ринок акцій у четвер закрився падінням, розгубивши все лютневе зростання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій у четвер закрився падінням, розгубивши все лютневе зростання

Фондовий ринок
111
Українські фондові майданчики в четвер закрилися обвальним зниженням на тлі різко зростаючих цін на нафту, відкотившись до рівнів початку лютого: індекс акцій "Української біржі" впав на 6,65% - до 2699,61 пункту, обсяг торгів акціями склав 297 100 000 грн ; індекс ПФТС просів на 3,62% - до 1079,76 пункту при обсязі торгів акціями 15,3 млн грн.
Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик "Альтана Капітал" Яна Лаврик, на фондових біржах переважає песимістичний настрій, пов'язаний, зокрема, із загостренням політичної кризи в Лівії. При цьому гравці побоюються, що ескалація напруженості в країнах Близького Сходу буде мати вкрай негативні наслідки для відновлення світової економіки.
"Вже сьогодні ціни на нафту перебувають на необґрунтовано завищеному рівні і підсилюють інфляційні процеси, і в разі подальшого підвищення цін на енергоносії зростання світової економіки буде перебувати під загрозою", - сказала вона.
Водночас, за словами Лаврик, враховуючи відкриття американських майданчиків переважно в зеленій зоні, а також стабілізацію цін на нафту після заяви ОПЕК про готовність збільшити видобуток, у п'ятницю, найімовірніше, слід чекати на деяке поліпшення настроїв на вітчизняному ринку акцій.
"Тим не менше, цінові рівні практично всіх паперів, як і раніше залишаються занадто високими, і без більш глибокої корекції подальше зростання на ринку виглядає вкрай малоймовірним", - додала вона.
Глава департаменту торгівлі інвесткомпанії "БГ Капітал" Вадим Самар, у свою чергу, додав, що побоювання, пов'язані зі стрибком вартості нафти, призвели до того, що інвестори практично не помітили статистику, опубліковану в США в другій половині дня.
За словами експерта, у п'ятницю ключовими економічними новинами для інвесторів стануть статистика щодо інфляції в Японії, а також дані з ВВП Великобританії і США за четвертий квартал.
На УБ в четвер найбільш активна фіксація прибутку спостерігалася по паперах "Укрнафти" (-8,03%). За даними аналітика інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслава Іванишина, розпродаж "Укрнафти" почався в другій половині дня і за десять хвилин торгів котирування акцій компанії знизилися на 17%. Обсяг продажів за цей відрізок часу склав 4,3 млн грн.
"Дана подія вельми неординарна і вона досить красномовно свідчить про тонкощі українського фондового ринку", - сказав експерт.
Гірше за ринок виглядали також акції Райффайзен Банку Аваль (-6,29%) і Укрсоцбанку (-5,36 %).
Серед акцій першого ешелону невпевнене зростання спостерігалося тільки в котируваннях "Укртелекому" (+0,39%). Як вважає Самар, підтримку паперам компанії роблять очікування учасниками ринку офіційних оголошень про її продаж.
На біржі ПФТС у лідерах падіння були: Укрсоцбанк (-6,89%), "Центренерго" (-6,88%) і Райффайзен Банк Аваль (-6,17 %).
Папери "Укрнафти" на ПФТС, на відміну від УБ, виросли на 0,8%.
Як вважає Іванишин, в п'ятницю в першій половині дня слід очікувати на продовження негативної тенденції, хоча не виключені спроби окремих інвесторів викупити зниження за четвер. "Але вже в другій половині дня очікується відновлення негативної тенденції по більшості ліквідних паперів", - додав він.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас