421
Експерти: Зміни залучення банками валюти на умовах субборгу не вплинуть на банківську систему
— Валюта
Зміни залучення банками валютних коштів на умовах субборгу не вплинуть на банківську систему, оскільки банки мають значний запас ліквідності, - вважають аналітики експерти Національного рейтингового агентства "Рюрик". На їхню думку, внутрішній ринок може стати досить непоганою альтернативою зовнішнім запозиченням.
З іншого боку, українським банкам буде складніше залучати субординовані борги, підтримуючи, таким чином, свій регулятивний капітал. Це стосується, в першу чергу, банків з українським капіталом, які мають менше доступу до субординованих кредитів, ніж дочірні установи іноземних банків.
Як вже повідомлялося, з 1 січня 2011 НБУ своєю постановою №592 підвищив жорсткість умов залучення банками валютних коштів на умовах субординованого боргу, скоротивши максимально допустимі відхилення за такими позиками від рівня LIBOR. В абсолютному вираженні ставки субборгу повернулися на докризовий рівень, враховуючи різницю в базові ставки на даний час і до початку кризи.
Експерти також нагадали, що 1 січня закінчився термін мораторію на валютне кредитування фізичних осіб (заборона на видачу позик у вільно конвертованій валюті містилася відразу в двох документах: постанові НБУ №319 і антикризовому законі №1533-VI про заходи з подолання наслідків фінансової кризи в Україні, прийнятому в червні 2009 року). Проте новий голова НБУ Сергій Арбузов вже висловив свою думку про доцільність встановлення законодавчої заборони на надання споживчих кредитів в іноземній валюті фізособам.
Експерти вважають, що поки не буде прийнятий новий регулятивний документ, значна кількість банків поспішить розмістити наявні у них валютні ресурси в кредитах.
У першу чергу, на думку НРА "Рюрик", активність почнуть проявляти "дочки" іноземних банків, які мають доступ до ресурсів материнських компаній. Вагомими факторами при цьому можуть стати, з одного боку, висока вартість кредитів у національній валюті (на кінець року ставки були більше 20% річних), а з іншого - значний обсяг накопичених за рік валютних депозитних вкладень (близько 50% загальної суми).
Разом з тим, високі валютні ризики, характерні для національної економіки, стимулюватимуть консервативну політику банків щодо валютного кредитування.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною