"Газпром" планує нарощувати потужності ПСГ за кордоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" планує нарощувати потужності ПСГ за кордоном

Енергетика
189
ВАТ "Газпром" планує нарощувати потужності ПСГ за кордоном до досягнення активної ємності не менше 5% від річного обсягу експортних поставок у термін до 2030 року.
Про це повідомили в управлінні інформації ВАТ "Газпром".
"Правління ВАТ "Газпром" визнало доцільним нарощування потужностей ПСГ за кордоном до досягнення активної ємності не менше 5% від річного обсягу експортних поставок у термін до 2030 року, при цьому віддаючи пріоритет створення власних потужностей зберігання", - йдеться в повідомленні.
Профільним підрозділам компанії було доручено продовжити реалізацію відповідних інвестиційних проектів.
Також в довідкових матеріалах компанії повідомляється, що в рамках стратегії з забезпечення надійності експортних постачань газу європейським споживачам у періоди підвищеного попиту та проведення ремонтних робіт на ГТС, а також з метою здійснення додаткових продажів газу з ПСГ, "Газпром" проводить роботу з розвитку системи підземного зберігання газу на території Європи.
У даному напрямку досягнуті наступні результати: з 2006 по 2010 рр.. потужності "Газпрому" із зберігання газу в Європі зросли від 1,4 до 2,5 млрд. куб. м, а добова продуктивність - від 18,2 до 30 млн. куб. м.
У даний момент "Газпром" використовує потужності ПСГ в Австрії (перша черга ПСГ "Хайда"), а також орендує їх у Великобританії ("Хамбл Гроув"), Німеччини ("Реден" і потужності ПСГ компанії VNG), Франції (потужності компанії Vitol ).
Вибір потенційних об'єктів для створення ПСГ здійснюється виходячи з таких критеріїв: місце розташування об'єкта, його геолого-технічна придатність і економічна ефективність, а також отримання відповідних дозволів від європейських регулюючих органів.
Відзначається також, що наразі "Газпром" веде роботу з реалізації наступних інвестиційних проектів:
- Друга черга ПСГ "Хайда" (Австрія). До введення в експлуатацію другої черги сховища сукупний обсяг активного газу в ПСГ "Хайда" складає 1,3 млрд куб. м (після введення, наміченого на квітень ц.р., він досягне 2,8 млрд. куб. м). "Хайда" забезпечує надійність експортних поставок російського газу в напрямку пункту Баумгартен, а також для споживачів Словенії, Хорватії, Угорщини, Австрії, Німеччини, Словаччини та Італії.
- ПСГ "Катаріна" (Німеччина). Проект реалізується спільно з компанією VNG. При виході на проектну продуктивність активний обсяг сховища складе 629 млн. куб. м. ПСГ "Катаріна" буде забезпечувати надійність поставок до Західної Європи в пунктах Мальнов, Вайдхауз, Gaspool, NCG, а також газопроводом "Північний потік".
- ПСГ "Банатський двір" (Сербія). У жовтні 2009 року "Газпром" і "Сербіягаз" підписали Угоду про створення спільного підприємства ПСГ "Банатський Двір". СП було зареєстровано в лютому 2010 року. Частки в ньому розподілилися наступним чином: "Газпром" - 51%, "Сербіягаз" - 49% . ПСГ "Банатський Двір" буде забезпечувати надійність експортних поставок російського газу в Угорщину, Сербію, Боснію і Герцеговину.
- ПСГ "Бергермеєр" (Нідерланди). ПСГ має стратегічне розташування, а також значні запаси активного газу, з яких "Газпром" отримає 1,9 млрд куб. м обсягу зберігання. ПСГ "Бергермеєр" зможе забезпечувати безпечний режим роботи газопроводу "Північний потік" і надійність поставок газу.
Відзначається, що успішна реалізація вказаних проектів дозволить ВАТ "Газпром" значно наростити потужності зі зберігання в Європі і довести їх до 2015 року до 4,9 млрд. куб. м активного газу і 65,7 млн. куб. м добової продуктивності.
Крім того, "Газпром" проводить техніко-економічну оцінку можливості участі в спільних проектах у сфері ПСГ на територіях Чехії, Франції, Румунії, Бельгії, Великобританії, Словаччини, Туреччини, Греції та інших країн.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас