ВСУ розгляне питання видачі валютних кредитів без індивідуальної валютної ліцензії


ВСУ розгляне питання видачі валютних кредитів без індивідуальної валютної ліцензії

Колегія Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУЦКС) 9 лютого 2011 року допустила до перегляду Верховним судом України (ВСУ) визначення ВССУЦКС від 17 грудня 2010 року, що визнало незаконність видачі валютних кредитів без індивідуальної валютної ліцензії.

У відповідь на запит видання, цю інформацію підтвердила суддя Валентина Симоненко, яка повідомила, що таким чином були задоволені заяви Національного банку України (НБУ) і ПАТ "ОТП Банк" про перегляд рішення судів у зв'язку з неоднаковим застосуванням норм матеріального права, і справа допущена до розгляду ВСУ.

Як повідомила виданню Симоненко, рішення ВСУ, прийняте за результатами подібного розгляду, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень і всіх судів України. Тому наслідком прийняття такого рішення буде приведення практики судів України у відповідність з рішенням ВСУ.

"У той же час, варто зазначити, що порушені у справі питання не є єдиними проблемними питаннями кредитних правовідносин. У законодавстві щодо кредитування є певні прогалини, які можна усунути тільки шляхом внесення змін до законодавства, що регулює банківську діяльність", - зазначила суддя.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua