Профспілки поки не отримали відповіді від МВФ про обов'язковість підвищення пенсійного віку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Профспілки поки не отримали відповіді від МВФ про обов'язковість підвищення пенсійного віку

259
Федерація профспілок України надала місії МВФ обґрунтування недоцільності збільшення пенсійного віку для жінок і підвищення ціни на газ для населення, проте поки не отримала відповіді про офіційну позицію фонду.
Як повідомив заступник голови ФПУ Григорій Осовий, ці питання обговорювалися на зустрічі керівництва ФПУ з керівником місії МВФ Таносом Арванітісом в понеділок у Києві.
"Ми ще раз нагадали місії про нашу позицію. Ще восени ми представили місії, яка вивчала можливість надання Україні чергового траншу, наші розрахунки і обґрунтування, які свідчили про недоцільність прийняття таких рішень", - зазначив Осовий.
Так, ФПУ вважає, що для підвищення ціни на газ для населення в Україні зараз немає економічних передумов, а в питанні пенсійної реформи підвищення пенсійного віку має стати заключним етапом, а не першим.
За словами Осового, профспілки не отримали відповіді місії МВФ на свій письмовий запит, який направили восени, і намагалися отримати його безпосередньо у Арванітіса під час зустрічі в понеділок.
Представники ФПУ намагалися переконати МВФ у тому, що українське суспільство не готове до такої пенсійної реформи, яку запропонував уряд, і надасть жорсткий опір. Вони також просили пояснити, наскільки жорсткими є вимоги МВФ щодо цих двох позицій і чи готова місія до компромісів, враховуючи економічну і соціальну ситуацію в Україні.
"Ми нагадали Арванітіса, що діалог передбачає взаємне інформування сторін, і просили, щоб він прояснив хоча б на цю зустріч, щоб аргументував, чому МВФ наполягає на прийнятті таких рішень", - повідомив Осовий.
"На жаль, він ухилився від відповіді на це питання. Він сказав - добре, ми подумаємо, якщо мене запитає прем'єр-міністр (прем'єр-міністр України Микола Азаров, - ред.) на переговорах, то я йому скажу свою думку", - додав співрозмовник.
Осовий повідомив, що йому невідомо, чи порушував Кабінет міністрів перед МВФ питання про відмову від вимог щодо збільшення пенсійного віку і підвищення ціни на газ для населення. Разом з тим, він нагадав, що віце-прем'єр Сергій Тігіпко брав участь у громадських слуханнях, які пройшли у ФПУ 31 січня.
"Тігіпко відчув, що профспілки будуть дуже жорстко діяти", - заявив заступник голови ФПУ.
За його словами, після цих слухань Тігіпко прийняв рішення відкликати законопроект щодо пенсійної реформи з Верховної Ради.
Осовий також нагадав, що дані питання будуть обговорюватися і на засіданні тристоронньої ради 15 лютого.
"Будемо дивитися, наскільки уряд і МВФ чують профспілки. Виходячи з цього буде визначатися подальша тактика наших дій", - підкреслив він.
Як повідомлялося, в Україні з 1 по 11 лютого працює місія МВФ на чолі з Арванітісом з метою проведення дискусій з приводу другого перегляду виконання програми в рамках угоди про stand by.
МВФ наприкінці липня 2010 року вирішив відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько 15,6 млрд дол.). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд.
У грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько 1,5 млрд дол.).
Затверджена програма stand by для України загальним обсягом SDR10 млрд є третьою за величиною серед діючих програм допомоги МВФ, поступаючись за розмірами Греції та Румунії.
Програма stand by передбачає виділення Україні щокварталу ще вісім траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен за винятком останнього розміром SDR0,75 млрд.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас