0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ просить суд скасувати визнання незаконною вимогу про збільшення регулятивного капіталу банків


НБУ просить суд скасувати визнання незаконною вимогу про збільшення регулятивного капіталу банків

Національний банк України подав апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 7 грудня 2010 року про визнання незаконними низки норм постанови Нацбанку №273 від 9 червня 2010 року, що передбачають введення підвищених вимог до регулятивного капіталу банків.

Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Асоціації українських банків (АУБ).

"Національний банк України подав апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду Києва №2а-12387/10/2670 від 07.12.2010 про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів (п. 2, п. 4 і п. 6) постанови НБУ від 09.06. 2010 р. №273", - йдеться в повідомленні.

При цьому АУБ підкреслює, що планує продовжувати в судовому порядку відстоювати інтереси банків у даній справі.

7 грудня 2010 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив постанову, згідно з якою визнані недійсними пункти 2, 4 і 6 постанови Національного банку України №273.

"Суд ухвалив рішення на користь української банківської системи. При цьому не допустив погіршення конкуренції та дискримінації цілої групи банків, - прокоментував рішення суду президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. - Встановлено, що мінімальний регулятивний капітал не може бути нормативом таким, наприклад, як адекватність капіталу".

Нагадаємо, Нацбанк України своєю постановою №273 від 6 липня 2010 року зобов'язав банки до 1 січня 2012 року збільшити розмір регулятивного капіталу до рівня не нижче 120 млн. грн. Банкам, у яких регулятивний капітал нижче вказаного рівня, дозволено залучати вклади фізичних осіб у межах обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності постанови №273, тобто на 16 липня 2010 року.

Асоціація українських банків (АУБ) та 10 комерційних банків подали позов до Нацбанку, вимагаючи скасування цієї постанови як такої, що порушує права середніх і малих банків.

Зокрема, АУБ спільно з групою комерційних банків підготували і подали до Окружного адміністративного суду Києва позовну заяву про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів вищезгаданої постанови НБУ.

Наприкінці жовтня перший заступник голови Національного банку України Сергій Арбузов заявив, що НБУ буде відстоювати свою позицію з приводу вимоги про збільшення мінімального рівня регулятивного капіталу. Основною мотивацією такого рішення він назвав стабільність банківської системи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ АУБ
Опитування
В Контексті Finance.ua