Соколовський: Білоруська та азербайджанська нафта зроблять "Одеса-Броди" рентабельним — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Соколовський: Білоруська та азербайджанська нафта зроблять "Одеса-Броди" рентабельним

Енергетика
237
Транзит 4 млн. тонн нафти за українсько-білоруським договором і постачання азербайджанської нафти в обсязі до 5 млн. тонн дозволять вивести нафтопровід "Одеса-Броди" на оптимальний рівень рентабельності.
Таку думку висловив у коментарі агентству УНІАН експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.
При цьому він підкреслив, що надзвичайно позитивно оцінює підписання 17 січня ц.р. ВАТ "Укртранснафта" і ЗАТ "Білоруська нафтова компанія" договору про транзит в 2011-2013 рр.. по 4 млн. тонн нафти нафтопроводом "Одеса-Броди".
При цьому Соколовський зазначив, що Україні було б вигідно, щоб транзитом йшла не венесуельська, а каспійська нафта за схемою заміщення. "Нам було б вигідно, щоб білоруси отримували венесуельську нафту за схемою заміщення на світлу каспійську. Тоді наші західноукраїнські нафтопереробні заводи змогли б отримувати каспійську нафту цим маршрутом. Крім того, якщо реалізуються плани 2008 року і ми зможемо отримувати 5 млн. тонн легкої азербайджанської нафти, то в сумі ми можемо вийти на 9 млн. тонн. У цьому випадку рентабельність "Одеса-Броди" вдасться вивести на оптимальний рівень ", - сказав Соколовський.
Він також зазначив, що українсько-білоруський договір про транзит нафти ніяк не зачіпає інтересів Росії. "Справа в тому, що незабаром росіяни хочуть завершити будівництво Балтійської трубопровідної системи - 2 (БТС-2) і не приховують, що на неї в обхід України та Білорусі буде переорієнтовано значна кількість нафти. Отже в Росії комерційний інтерес до реверсної роботи "Одеса-Броди" істотно нижчий, ніж до БТС-2 ", - вважає Соколовський.
Як повідомляв УНІАН, 17 січня 2011 ВАТ "Укртранснафта" і ЗАТ "Білоруська нафтова компанія" підписали договір з надання послуг з транспортування нафти з використанням нафтопроводу "Одеса-Броди" до білоруського нафтопереробного заводу в м. Мозир. Зокрема, договір передбачає гарантоване транспортування 4 млн. тонн нафти на рік і підписаний строком на два роки.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас