Експерти: Автокредити в 2011 році не подешевшають


Експерти: Автокредити в 2011 році не подешевшають

Вартість кредитів на покупку авто в 2011 році якщо й знизиться, то незначно, - прогнозують експерти. Ставки вже і так досягли докризового рівня, і знижувати їх і далі, за словами банкірів, не дозволяє вартість депозитів.

Експерти прогнозують, що в 2011 році ставки за кредитами на покупку нових авто не зміняться або знизяться несуттєво. "Швидше за все, зниження кредитних ставок на цьому ринку не буде", - вважає Іван Кузовкін, заступника голови правління Банку Кіпру .

"У міру накопичення більш дешевого ресурсу банки, звичайно ж, будуть знижувати ставки за кредитами. Проте сильного зниження ми не прогнозуємо внаслідок все ще високої вартості залученого ресурсу", - говорить Антон Шаперенков, директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу VAB Банку .

Ще одна причина, з якої не варто очікувати здешевлення автокредитів: весь 2010 рік банки активно знижували ставки з автокредитів і тому не готові до аналогічної динаміки в 2011. Приміром, за даними компанії "Простобанк Консалтинг" , минулого року вартість позик строком на п'ять років знизилася на 5,3 відсоткових пункту.

При цьому після обвалу ставки за такими позиками виявилися практично на докризовому рівні. Так, середня реальна вартість автокредитів на покупку іномарок в квітні-2008 р. становила, залежно від терміну, 17,3-17,9% річних, а 17.01.2011 р. цей показник становить 16,2-18,3% річних .

"За 2010 рік ринок автокредитування пройшов шлях, на який до кризи пішло кілька років: від відсоткових ставок у розмірі близько 30% річних у гривні, які були на початку року, ми прийшли до ставок 16-17% річних. Умови автокредитування досягли докризового рівня. Тому в 2011 році можна спрогнозувати, що умови автокредитування залишаться без значних змін ", - коментує Віталій Жіхарцев, керівник напрямку автокредитування Астра Банку .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua