GFMS: Ціни на золото перевищать 1600 доларів за унцію в кінці 2011 року


GFMS: Ціни на золото перевищать 1600 доларів за унцію в кінці 2011 року

Ціни на золото можуть перевищити 1600 доларів за тройську унцію в кінці цього або початку 2012 року завдяки високому інвестиційному попиту, прогнозує консалтингова компанія GFMS Ltd.

У п'ятницю золото торгується на рівні вище 1370 доларів за унцію, а 7 грудня ціни досягли історичного максимуму в 1430,95. У 2010 році ціни зросли на 30%, а минулого тижня показали найбільш різке падіння за сім місяців, тому що інвестори вирішили зафіксувати прибуток після поліпшення макроекономічної статистики.

"Можлива подальша цінова корекція.., особливо після закінчення поповнення запасів на початку року та підготовки до китайського Нового року", - вказав голова GFMS Філіп Клапвайк, додавши, що він не прогнозує великого розпродажу золота або перелому цінової тенденції.

Виробництво золота на родовищах у минулому році зросло на 3% до нового рекорду - 2 652 тонн. За словами Клапвайка, зростання відбулося за рахунок Австралії, Китаю, Аргентини та США, при тому що на деяких найбільших родовищах у Перу та Індонезії видобуток скоротився.

Виробництво золотих ювелірних виробів в 2010 році збільшилося на 16%, в основному за рахунок Індії - найбільшого в світі споживача дорогоцінного металу. GFMS прогнозує 7-процентне скорочення виробництва в першому півріччі 2011-го.

"Ми думаємо, що в Індії накопичені великі запаси і попит дещо скоротиться в перші два квартали цього року... Попит на ювелірні вироби, мабуть, трохи зменшиться в 2011 році", - сказав Клапвайк.

На золоті ювелірні вироби традиційно припадає близько 60% світового споживання золота. Лідери споживання - Індія і Китай.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua