3597
Експерт: У 2011 році український народ буде біднішати
— Казна та Політика
Політика, яку декларує влада на найближчий час, занадто суперечлива. Вже видно, що слова розходяться зі справами, вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
"Добре, що почалася податкова реформа, але те, як приймався Податковий кодекс і потім бюджет на його основі, насторожує. Така швидка, не до кінця продумана політика буде нерезультативною", - зазначив він.
За його словами, на наступний рік є багато позитивних очікувань: розблокування приватизації, створення інститутів ринкових відносин на землі - і через кадастр, і через чіткі правила гри. Триватимуть житлова і пенсійна реформи.
"Владі потрібно дуже акуратно стежити, щоб всі ці заходи не погіршували ситуацію, адже вже закладено високий ризик у соціальну сферу: я маю на увазі те, що в бюджеті заплановано номінальне зростання мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму, але ми знаємо, що реальна інфляція у нас вища від офіційної. Влада буде розповідати, як вона підвищила зарплати і пенсії, а за фактом населення буде біднішати. Хоча реформи і потрібно робити швидко, але розуміти при цьому, що в такій швидкості закладені високі ризики", - переконаний експерт.
Він також зазначив, що великий ризик пов'язаний для влади і з персоналіями, оскільки часто незрозуміло, чому ті чи інші особи призначаються на ті чи інші позиції. "Зараз все більше помітно, що Україна нібито більш спрямовує свої зусилля на Росію, але російська економіка - перехідна і неординарна, багато в чому залежить від сировинних ресурсів. Орієнтуватися на таку економіку - дуже ризиковано, і не тільки в контексті партнерства, а й структури власної економіки. Консервується стара модель української економіки - орієнтація на напівсировинний або низькотехнологічний енергоємний експорт (перш за все метал)", - зазначив Юрчишин.
У Євросоюзі ж найбільше зараз говорять про боргову кризу. "Не думаю, що у них буде криза як така, але те, що в ЄС може відбутися звуження агрегованого попиту, цілком можливо. І серед країн, які найбільше постраждають від такого звуження попиту, опиниться Україна. Тому в нас перетинаються два типи ризиків: з одного боку, посилення орієнтації на нестабільну економіку Росії, з іншого - ризики, пов'язані з Європою. У 2010 році приплив іноземних інвестицій був украй низьким. І боюся, що залишиться низьким і в 2011 році, хоча ці роки могли б бути плідними. Євро-2012 може стати потужним стимулом для розвитку економіки взагалі та інфраструктури, в тому числі фінансової", - підсумував Юрчишин.
За матеріалами: Подробности
Поділитися новиною