Експерти: Економіку РФ у 2011 р. чекає стагнація


Експерти: Економіку РФ у 2011 р. чекає стагнація

Деякі експерти вважають, що в 2011 році російську економіку чекає стангнація. Євген Гонтмахер, заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН повідомив газеті "Комерсант", що, на його думку, "нас чекає подальша стагнація, яку ми бачили цього року: близькі до нуля темпи зростання - 3-4%. Для Росії темпи нижче 7-8% - це дуже погано.

Очевидно, буде стабілізація всіх соціальних зобов'язань, що для населення, звичайно, добре, можливо навіть їх збільшення заради передвиборчих цілей. Інфляція посилюватиметься, але до двозначних чисел її не доведуть. Швидше за все, вона не перевищить 8-8,5%".

На думку Сергія Канаєва, керівника московського представництва Федерації автовласників Росії, вже заплановане випереджаюче зростання тарифів ЖКХ, посилення митних зборів і посилення оподаткування надії на хороше не залишають. "Говорять про зниження тиску на бізнес, а на практиці - постійне посилення. Кількість малих підприємств, про підтримку яких так піклується наша влада, все скорочується", -сказал він "Комерсантові".

Голова правління Інституту сучасного розвитку Ігор Юргенс вважає, що нічого видатного чекати не варто, "тому що не видно ні вирішального ривка до Євросоюзу, куди ми збуваємо 50% нашого експорту, ні перекидання експорту до Китаю".

"В цю економічну стагнацію істотні корективи можуть внести політичні події, наприклад парламентські вибори. Якщо вони пройдут неправильно, поза реалізацією десяти кроків Медведєва, боюся, дестабілізація буде значною, і це вплине на економіку", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua