Уряд України змінив процедуру сплати єдиного податку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд України змінив процедуру сплати єдиного податку

Казна та Політика
7952
Функції сплати і розподілу сум єдиного податку із введенням в дію Податкового кодексу здійснюватимуть самі платники, а не Державне казначейство, як це передбачено законодавством.
Це закріплено прийнятою 27 грудня 2010 року постановою Кабінету міністрів №1196, якою він вніс зміни до власної постанови від 16 березня 2000 року № 507.
"Державна казначейська служба не здійснює розподіл сплачених суб'єктом малого підприємництва сум єдиного податку. Суб'єкт малого підприємництва платить: 43% нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету; 57% нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", - говориться у документі, текст якого опублікований на урядовому веб-сайті.
Крім того, згідно з документом, суб'єкт малого підприємництва, що не є платником податку на додану вартість (ПДВ), в разі здійснення операцій з імпорту товарів на митну територію України платить ПДВ у визначеному Податковим кодексом порядку.
Документ набуває чинності одночасно із Податковим кодексом - з 1 січня 2011 року.
Як повідомлялося, до внесення відповідних змін до Податкового кодексу відносно спрощеної системи оподаткування продовжує діяти указ президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" № 727/98 від 3 липня 1998 року. Так, заяви на отримання свідоцтва платника єдиного податку на 2011 рік мають бути подані не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду, тобто для переходу на сплату єдиного або фіксованого податку в 2011 році заяви мають бути подані до 15 грудня 2010 року.
Водночас за підсумками прийняття Податкового кодексу основною зміною в діяльності "спрощенців"-фізосіб стала заборона відносити закупівлі у них товарів і послуг на валові витрати при визначенні об'єкту оподаткування на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас