Ставлення ЄС до України залежить від об'єктивності процесу над Тимошенко? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ставлення ЄС до України залежить від об'єктивності процесу над Тимошенко?

Казна та Політика
362
Ставлення ЄС до України залежить від об'єктивності процесу над лідером БЮТ, екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Про це заявив експерт Європейського центру політичних досліджень (CEPS) Майкл Емерсон під час експертного опитування Інституту Горшеніна про те, як ситуація з кримінальним переслідуванням лідера української опозиції Тимошенко може вплинути на взаємини України з ЄС.
Зокрема, Емерсон зазначив, що ставлення Євросоюзу буде ґрунтуватися на даних, які можуть з'ясуватися під час судового процесу над Тимошенко, якщо такий процес відбудеться.
"Чи буде він проводитися в відповідності з найвищими стандартами юридичної практики, включаючи прозорість і об'єктивність цього судового процесу, а також незалежність судової влади від політики. Суд над Михайлом Ходорковським і повторний судовий процес у Росії ілюструють, як бути не повинно. Ставлення Європейського Союзу також буде формуватися під впливом доказів застосування до процесу над Тимошенко єдиних стандартів правосуддя, або подвійних стандартів, при яких за бізнесових чи фінансових обставин, подібних до справи Тимошенко, відповідачі піддаються більш поблажливому ставленню через їхні зв'язки з нинішнім керівництвом України", - сказав експерт. Він додав: "З огляду на виключно високий суспільний статус Тимошенко, зрозуміло, що ці питання не будуть ігноруватися".
Як повідомляв УНІАН, 15 грудня Генеральна прокуратура заявила про порушення кримінальної справи проти Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, отриманих в рамках Кіотського протоколу.
Як заявили в БЮТ, головне обвинувачення Генпрокуратури - "виплата пенсій людям під час розпалу світової фінансової кризи за рахунок коштів, які отримала Україна в рамках Кіотського протоколу". У БЮТ наголосили, що вичерпну відповідь щодо екологічних грошей Тимошенко дала ще 2 грудня під час тригодинного допиту її як свідка: "Я пояснила слідчим, що гроші, отримані від реалізації Кіотського протоколу: це досить великі гроші - 320 мільйонів євро, не витрачені нікуди. Я показала слідчим, що вони знаходяться на спеціальних рахунках Міністерства охорони навколишнього середовища, і що в будь-який момент, коли новий уряд пройде всі без винятку процедури, які дадуть можливість ці гроші витратити на екологічні програми, вони можуть бути витрачені".
Як 18 грудня повідомили в ГПУ, Печерський районний суд Києва за поданням Генеральної прокуратури України обрав запобіжний захід у вигляді арешту колишньому міністру охорони навколишнього природного середовища Георгію Філіпчуку.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас