109
Український ринок акцій у вівторок зріс слідом за світовими майданчиками
— Фондовий ринок
Український ринок акцій у вівторок закрився зростанням на переважаючих оптимістичних настроях на зовнішніх фондових майданчиках: індекс "Української біржі" (УБ) зріс на 0,66% - до 2194,62 пункту, індекс ПФТС - на 0,89%, до 877,90 пункту.
Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик інвесткомпанії "Альтана Капітал" Яна Лаврик, в першій половині дня на УБ переважали купівлі на тлі позитивної динаміки на європейських і російських ринках. За її словами, інвесторів надихнула новина про продовження податкових пільг у США для забезпечених громадян, що має посприяти відновленню американської економіки. Крім того, стрімке зростання цін на сировинних ринках істотно підвищило привабливість акцій видобувних компаній. При цьому опублікована в Німеччині й Великобританії макростатистика, яка виявилася гіршою від прогнозів, значного впливу на перебіг фондових торгів не зробила.
Разом з тим, за словами Лаврик, в другій половині торговельної сесії ситуація на УБ змінилася: індекс УБ, протестувавши рівень 2200 пунктів, скоректувався вниз, втративши частину ранкового зростання.
Як зазначила експерт, друга хвиля купівель на вітчизняному ринку спостерігалася з позитивним відкриттям американських торгів. Однак, за її словами, на цей раз позиції покупців виглядали більш помірними, в результаті індекс УБ не зміг досягти внутрішньоденних максимумів.
На УБ зросли акції Єнакіївського метзаводу (+2,39%) на тлі чуток про об'єднання з Макіївським метзаводом в одну юридичну особу (обидві компанії входять до групи "Метінвест").
Продовжилося ралі по акціях ХК "Луганськтепловоз", які злетіли на 10,76%. Як відзначив аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, останні кілька тижнів папери холдингу демонстрували зростання на тлі судових розглядів щодо розірвання договору купівлі-продажу 76% акцій ХК між КК "Брянський машзавод" і Фондом держмайна України. Протягом дня вівторка гравці очікували на підсумки судового рішення з цього питання. Рішення суду стало відомим вже після закриття торгів.
На думку Лаврик, інтерес до "Луганськтепловозу" також підігріло повідомлення керівництва холдингу про зростання обсягів виробництва в листопаді і плани подвоїти доходи за підсумками 2010 року.
Крім того, на УБ спостерігалося збільшення попиту на акції сировинних компаній. Найбільший інтерес інвестори проявили до акцій шахти "Червоноармійська-Західна №1" (+3,38%) і Полтавського ГЗК (+2,23%). Меншим попитом користувалися акції шахти "Комсомолець Донбасу" (+0,39%).
На думку Іванишина, спекулятивне зростання цих акцій зумовлене сприятливою кон'юнктурою на світових ринках сировини.
При цьому експерт позитивно оцінює середньострокові перспективи вітчизняних сировинних компаній і очікує збільшення попиту на їхні акції.
Крім того, протягом торговельної сесії подорожчали акції "Укртелекому" (+2,98%). На думку Іванишина, зростання акцій оператора зв'язку триватиме, поки зберігається інтрига щодо результатів проведення приватизаційного конкурсу, а також оприлюднення списку його потенційних покупців.
У той же час незначним попитом користувалися акції "Укрнафти", які зросли лише на 0,6%, що, за словами Іванишина, зумовлено підвищенням ставки рентних платежів за нафту і газовий конденсат. Крім того, як пояснив він, на котируваннях компанії відбилася новина про повернення Мінпаливенерго України до ідеї створення вертикально інтегрованої компанії (ВІК) у нафтогазовій галузі. При цьому глава міністерства Юрій Бойко заявив, що державу не влаштовує ситуація, що склалася в нафтогазовому секторі країни в частині виробничих показників компанії "Укрнафта".
Як вважає Іванишин, це можна вважати послідовними спробами влади тиску на міноритарного акціонера - групу "Приват", що здійснює оперативний контроль в "Укрнафті".
Змішану слабку динаміку показали акції банків: акції Райффайзен Банку Аваль подешевшали на 0,2%, банку "Форум" подорожчали на 0,33%.
На УБ укладено угоди з акціями на 172,6 млн грн.
На ПФТС обсяг торгів у вівторок склав 160 млн грн, у тому числі з акціями - 17,2 млн грн.
За прогнозами Іванишина, в середу ймовірний бічний рух українських фондових індексів з переважанням млявої динаміки. При цьому експерт відзначив, що вітчизняні інвестори більшою мірою орієнтуються на зовнішню кон'юнктуру.
За його словами, у середу очікується великий блок макроекономічної статистики з Японії та Європи, що і сформує настрої на відкриття вітчизняного ринку. За оцінкою Іванишина, виходячи перекупленості вітчизняних паперів, українські гравці за наявності зовнішнього негативу будуть грати на зниження.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною